Asayiş

FETÖ/PDY’DEN GÖZALTI 19’A ÇIKTI

“Üniversitedeve ortaokullarda ağabeylik yaptık”

aksaray merkezli 13 ildefetÖ/pdy’nin mahrem abilerine yönelik gerçekleştirilen ve aralarında anadoluajansı (aa) muhabirinin de bulunduğu operasyonda gözaltı sayısı 19’a çıkarken,şüphelilerden 4 kişi bugün hakim karşısına çıkarıldı.  

 

operasyon,3 mayıs tarihinde gerçekleştirildi. edinilen bilgiye göre, aksaray cumhuriyetbaşsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, fetullahçı terörÖrgütü/paralel devlet yapılanması (fetÖ/pdy)’nin öğrenci yapılanmasının mahremabileri oldukları belirlenen ve aralarında anadolu ajansı (aa) muhabirinin debulunduğu 20 şüpheli hakkında yakalama kararı çıktı. bunun üzerine hareketegeçen aksaray İl emniyet müdürlüğü kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele(kom) Şubesi ve terörle mücadele (tem) Şubesi ekipleri aksaray merkezli bursa,gaziantep, Şanlıurfa, siirt, bilecik, gebze, ankara, malatya, kayseri, konya,kahramanmaraş ve hatay olmak üzere 13 ilde eş zamanlı olarak operasyondüzenledi. 20 ayrı adrese eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonda bugünitibari ile gözaltı sayısı 19’a yükselirken, aa aksaray muhabiri t.k. (30),bugün 3 şüpheli ile birlikte emniyetteki sorgularının ardından aksarayadliyesine sevk edildi. operasyon kapsamında firari olan 1 şüphelinin aranmasıdevam ediyor.

gerçekleştirilenoperasyonun ardından araştırmayı hızla sürdüren aksaray İl emniyet müdürlüğükom ve tem Şubesi ekipleri, şüphelilerin askeri okul, polis okulu veortaokulların mahrem imamları olduklarını tespit etti. bu konuda detaylı biraraştırma ve soruşturma yürüten ekipler birçok delil elde ederken, ayrıcaşüphelilerin ortaokul öğrencilerinin de abisi olduğunu tespit etti. gözaltınaalınan aa muhabiri t.k.’nın itirafçı olduğu öğrenilirken, şu an fetÖ/pdysoruşturması kapsamında tutuklu olarak cezaevinde olan f. k. tarafındanaksaray’a getirildiklerini, burada ağabey olduklarını ve bu kapsamdaüniversitede ve ortaokullarda ağabeylik yaptıklarını ifadesinde söylediği önesürüldü. 

operasyonlailgili soruşturma sürüyor.

İha

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası