Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Dolandırıcı tutuklandı

Yaşlı çiftleri dolandıran şahıs

Yaşlı çiftleri dolandıran şahıs tutuklandı

Kendisini jandarma olarak tanıtıp yaşlı çiftlerin para ve altın ziynet eşyalarını dolandıran şüpheli tutuklandı.

Aksaray ve  Konya bölgesinde yaşlı çiftleri dolandıran Mehmet Nafi D. jandarma ekiplerinin yaptığı operasyonla gözaltına alındı. Ereğli‘de yakalanan şahsın Aksaray, Akşehir, Ilgın ve Seydişehir‘de dolandırıcılık işlemlerine karıştığı öğrenildi.

Jandarma son olarak Seydişehir‘de Taraşçı Mahallesi’nde yaşayan Ayşe (70) ve Durmuş D. (73) çiftinin evine gelip kendisini jandarma olarak tanıttı. Zanlı Mehmet Nafi D. Son olayında Seydişehir’de Ayşe ve Durmuş D. çiftinin evlerine gelerek kendisini jandarma olarak tanıtıp, evde bulunan para ve altını istedi.

Paniğe kapılan yaşlı çift evde bulunan 41.000 TL para ve 2 adet altını evlerine gelen ve kendisini jandarma olarak tanıtan kişiye verdi. Daha sonra Ayşe ve Durmuş D. çifti dolandırıcılar iddiasıyla Seydişehir ilçe jandarma Komutanlığı ekipleri şikayette bulundu.

Olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlatan jandarma ekipleri güvenlik kamerasından tespit ettikleri Mehmet Nafi D.’nin izini sürdü. Zanlı Mehmet Nafi D.’nin aynı şekilde Aksaray, Akşehir ve Ilgın’da dolandırıcılık suçunu karıştığı tespit edildi.

Zanlı Mehmet Nafi D. jandarma ekiplerince Ereğli de yakalandı.  Seydişehir Cumhuriyet Savcılığınca nöbetçi mahkemeye çıkarılan D. Tutuklanarak cezaevine gönderildi. Haber: Fatma ALTINOK