AsayişGündem

Aksaray Emniyeti vatandaşları uyardı; Dolandırıcılara dikkat!

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şehir içerisindeki vatandaşlara yönelik bir uyarı videosu yayımladı. Yayımlanan videoda vatandaşların dolandırılma riskine karşı uyarıda bulunuldu.

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların banka hesaplarındaki güvenliği sağlamaya devam etmek için bir uyarı videosu yayımlayarak çağrıda bulundu. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yayımlanan videoda; “Sizi arayarak kendisini banka görevlisi olarak tanıtarak şifre isteyen şahıslarla banka şifrelerinizi paylaşmayın. Polis, asker veya savcı sizden para istemez. İstenirse hemen 155’i arayın. Gelecek hesaplarınızı yakmayın, banka hesaplarınızı kimse ile paylaşmayın. Sizlere gelen “çekiliş kazandınız” gibi mesajlara aldırış etmeyin” ifadeleri yer aldı.

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların bu gibi yanıltıcı ifade ve söylemlere herhangi bir olumlu tepki göstermemesi noktasında çağrıda bulunarak bu gibi bir durumla karşılaşıldığı düşünüldüğünde direkt olarak 155 üzerinden iletişime geçilmesi gerektiğini vurguladı.

Haber: Ağustos Gerçe

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası