aksarayafad müdürlüğü bünyesinde İl Özel İdare tarafından 226.000 tl finansa edilen afetve acil durum yönetim merkezinin kurulumu tamamlandı.
afad müdürlüğünün pınar mahallesinde bulunan arama-kurtarma afet-acil durum yönetim binasında ilimiz genelinde meydana gelebilecekafetlerde veya acil durumlarda birden çok kurumu ilgilendiren olaylarda afetinmeydana getireceği can ve mal kaybının en aza indirilmesi, vatandaşlarımızınacil ve temel ihtiyaçlarının bir şekilde karşılanması, müdahale hizmetlerinindaha hızlı ve etkin bir şekilde yürütülmesi, aydes (afet yönetimi karar desteksistemi) yazılım programı üzerinden yapılan bütün çalışmaların 4 ekranlıwideowoll sisteminden kesintisiz izlenmesi ve takip edilmesi hizmetguruplarında ekiplerin daha hızlı alana sevkini sağlamak, 26 hizmet grubunun vekurun yetkililerinin aynı anda görev yapabileceği afet ve acil durum yönetimmerkezinin kurulumu tamamlanmıştır.
haber yaşar k.