Gündem

ARAŞTIR, ÜRET, BİLİŞİMİ YÖNET

aksarayÜniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin, bilişimin inanılmaz değişimve dönüşümlerin yaşandığı bir saha olduğunu söyledi.  yönetimbilişim zirvesi’nin beşincisi asÜ’nün ev sahipliğinde düzenlendi. 20 şehirdenbin katılımcı, sektörün önde gelen temsilcileri..

ARAŞTIR, ÜRET, BİLİŞİMİ YÖNET

aksarayÜniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin, bilişimin inanılmaz değişimve dönüşümlerin yaşandığı bir saha olduğunu söyledi. 

yönetimbilişim zirvesi’nin beşincisi asÜ’nün ev sahipliğinde düzenlendi. 20 şehirdenbin katılımcı, sektörün önde gelen temsilcileri ve akademisyenlerle buluştu,bilişime dair yaşanan gelişmeler değerlendirildi, yapılabilecek çalışmalaradair geniş kapsamlı toplantılar icra edildi. etkinlikte kısa bir selamlamayapan asÜ rektörü prof. dr. yusuf Şahin, bilişim sektöründe sürecin çok hızlışekilde ilerlediğini, sadece telefon teknolojisinde bile baş döndürücü birgelişim yaşandığını kaydetti. daha önceki yıllara ve kuşaklar arası yaşanangelişime vurgu yapan Şahin, “Çevirmeli telefonlar, jetonlar, kartlar, ceptelefonları, akıllı cihazlar… daha sonra online ortamla tanıştık ve hayatımızainternet girdi. bu alandaki değişimler de çok büyük bir hızla ilerliyor. başdöndürücü bir dünyada yaşıyoruz. sektörü yakından takip etmek, geliştirmek vedeğişimleri yönetmek günümüzde son derece önemli bir hale geldi” dedi.Öğrenciler için bu gibi organizasyonların içinde yer almanın kariyer anlamındada değerli olduğunu ifade eden asÜ rektörü, “bu organizasyona katkı verenherkese çok teşekkür ederiz” dedi. etkinliğe önemli katkılar sunan belediyebaşkanı haluk Şahin yazgı da, katılımcılara kısaca aksaray’ı anlattı. aksaray’ıntürkiye’nin kalbi konumunda ve 11 bin yıllık bir tarihe sahip olduğuna dikkatçeken yazgı, “Âşıklı höyükle başlayan süreçte aksaray, o dönemin bilim veteknolojisini yakalayan ve tarihteki ilk beyin ameliyatının yapıldığı birşehir. zirve, katılımcıların aksaray’ı tanıması açısından da önem arz ediyor.aksaray, tarihten bu tarafa pek çok medeniyete beşiklik yapmış ve bugün bilişimlede kucaklaşması son derece anlamlı. biz de bu etkinliğe katkı sunmaktan,ülkemizin farklı bölgelerinden gelen konuklarımızıağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. gençleregüveniyoruz ve onların güzel işler çıkartacağına inanıyoruz” dedi. asÜ yönetimbilişim sistemleri bölüm başkanı doç. dr. hülya bakırtaş ise zirveye evsahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, her geçen yılzirvenin çıtasının biraz daha yükseldiğini belirtti. geçen yıl asÜ’nün zirveyeaday olduğunu ve böylesi önemli bir zirveyi anadolu’nun kalbine taşıdıklarınıanlatan bakırtaş, “bu iş için ekip arkadaşlarımızla beraber yoğun şekildeçalıştık. organizasyonun verimli şekilde geçmesi için gayret gösteren ve emekveren herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi. diğer açılış konuşmalarının ardındanakademisyenler ve sektör temsilcileri alana dair çeşitli konularda sunumlaryaptı.

“araştır,Üret, bilişimi yönet” temalı iki gün süren etkinliklerde yenilikçi bilişimteknolojileri, yapay zekâ ve robotik teknolojiler gibi konular tartışıldı.  

habermerkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL