Gündem

ALMANYA’DAKİ DERNEKLER DEPREMZEDELER İÇİN 24 BİN EURO BAĞIŞ TOPLADI

almanya aksaray ortaköy dernekler birliği federasyon başkanı ahmet bektaş, ortaköy kaymakamı ahmet karatepe’yi makamında ziyaret ederken, depremzedeler için toplam 24 bin euro bağış yapıldığını bildirdi.  kahramanmaraş’ta meydana gelen ve asrın..

ALMANYA’DAKİ DERNEKLER DEPREMZEDELER İÇİN 24 BİN EURO BAĞIŞ TOPLADI
almanya aksaray ortaköy dernekler birliği federasyon başkanı ahmet bektaş, ortaköy kaymakamı ahmet karatepe’yi makamında ziyaret ederken, depremzedeler için toplam 24 bin euro bağış yapıldığını bildirdi. 
kahramanmaraş’ta meydana gelen ve asrın felaketi olarak adlandırılan depremlerden sonra pek çok depremzede aksaray’a ve aksaray’ın ilçelerine yerleşti. ortaköy kaymakamı ahmet karatepe de ortaköy’e yerleşen depremzedelerin ihtiyaçları için yurtdışında bulunan derneklere bağış çağrısında bulundu. bu çağrıdan sonra kaymakam karatepe’yi makamında ziyaret eden almanya aksaray ortaköy dernekler birliği federasyon başkanı ahmet bektaş, kaymakam karatepe’nin çağrısından sonra yurtdışında bulunan derneklerin yardım seferberliği başlattığını bildirdi. almanya aksaray ortaköy dernekler birliği federasyon başkanı ahmet bektaş, kaymakam karatepe’nin çağrısından itibaren bir hafta içinde 24 bin euro’nun toplandığını ve bu paranın kaymakamlık hesaplarına aktarılacağını bildirirken, bu bağış haricinde 36 bin euro’nun da afad hesaplarına gönderildiğini açıkladı. konfederasyon başkanı ahmet bektaş ayrıca, ortaköy’e yapılacak bağışların da devam edeceğini ifade etti. ziyaret sonunda ortaköy kaymakamı ahmet karatepe, konfederasyon başkanına ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
haber yaşar karatay
banner banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL