Gündem

AKSARAY’LI GENÇLER TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE

aksaray’da eğitimle ilgili pek çok çalışma yapan aksaray valisi hamza aydoğdu aksaray’lı medya mensuplarıyla buluştuğu kahvaltı etkinliğinde eğitim çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. aksaray’da ki gençlerin türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu belirten..

AKSARAY’LI GENÇLER TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE

aksaray’da eğitimle ilgili pek çok çalışma yapan aksaray valisi hamza aydoğdu aksaray’lı medya mensuplarıyla buluştuğu kahvaltı etkinliğinde eğitim çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

aksaray’da ki gençlerin türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu belirten hamza aydoğdu; biliyorsunuz aksaray geçen yıl lys birincisi çıkardı. Şu anda biz 15 günde bir deneme sınavı yapıyoruz. samimi olarak söylüyorum, bazen insan içinde bulunduğu nimetlerin kıymetini bilmeyebilir. ben gördüğüm bir şey söyleyeyim; aksaray’da ki gençlerin seviyesi türkiye ortalamasının üzerinde. bunu dışardan gelen insanlar da söylüyor diye konuştu.
eğitim alanında yapılanları ve yapılacak çalışmalara da değinen aydoğdu; biz şu anda 4 bin civarında 12.sınıf öğrencilerimizle çok özel ilgileniyoruz. dün itibariyle yurtlarda kalan öğrencilere giyişi yardımı yaptık. aksaray’daki bütün okullara kütüphaneler kurduk. müzik sınıfları kurduk ve devam ediyoruz. 2023’de ki projemiz, akıl ve zekâ oyunları sınıfları kuruyoruz. Şu anda milli eğitim müdürü hacı Ömer bey 10 okulumuza kuruyor. İnşallah bütün okullarımıza kuracağız dedi.
kendisine yapılan eleştirilere de cevap veren aydoğdu; bir tek problemimiz var. bunu özeleştiri olarak söylüyorum. bizim olduğumuz yerde gençler yok, gençlerin olduğu yerlerde biz yokuz. gençlerle çok ciddi ilgilenmemiz gerekiyor. bazen karanlık odalarda vali gençlerle geziyor, zıplıyor, oynuyor diye bıyık altından dalga geçenler var onlara da teşekkür ediyorum. batı medeniyetinin, doğu medeniyetinin önüne geçmesindeki en önemli sebeplerinden biri, batılılar hiçbir şeyi küçümsemiyorlar. karanlık odalarda konuşanlara teşekkür ediyorum, biz gençlerle ilgilenmeden önce intiharı düşünen gençler vardı. artık onlar hayata tutundu. bu dedikodu yapmaktan daha iyidir diyerek gençlere yakın olmanın önemini vurguladı.
aksaray’da okul kantinlerine yapılan fiyat düzenlemeleri ile ilgili de konuşan aydoğdu; geçenlerde kantin fiyatlarında düzenleme yaptık. bir kız çocuğumuz kantinde oturuyordu. niye bir şey yemiyorsun diye sorduğumda, “sayın valim ben muhtarın kızıyım ama simit alamıyorum” dedi. İçim parçalandı o kız benim de kızım olabilirdi. kantin kiralarını, yiyecek fiyatlarını çıkardık. Çayın maliyeti 1 lira, 5 liraya satıyorlar, benim olduğum ilde satamazsın diye konuştu.
haber: yaşar karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL