Eğitim Gündem

Aksaray’da Sınav Ücretsiz

Aksaray’da lise son sınıfta okuyan ve bu sene TYT ve AYT sınavına girecek binlerce öğrencinin sınav ücretini Aksaray Valiliği karşılayacak. ÖSYM tarafından 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS), 17-18 Haziran 2023..

Aksaray’da Sınav Ücretsiz

Aksaray’da lise son sınıfta okuyan ve bu sene TYT ve AYT sınavına girecek binlerce öğrencinin sınav ücretini Aksaray Valiliği karşılayacak.
ÖSYM tarafından 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS), 17-18 Haziran 2023 tarihlerinde yapılacağı ve YKS oturumları için başvuru ücreti 115 TL olarak belirlendiği açıklandı. ÖSYM’nin yayınladığı sınav takvimine göre, 17-18 Haziran’daki Yükseköğretim Kurumları Sınavı oturumları için başvurular yapılmaya başlandı. Aksaray’da lise son sınıfta okuyan öğrenciler TYT ve AYT sınavlarına girmek içim kendi okullarında müracaatta bulunacak.
Konuyla ilgili Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla 1000’lerce öğrenciyi sevindirdi. 2022 ve 2023 Eğitim ve Öğretim döneminde Aksaray’da TYT ve AYT sınavına girecek öğrencilerin sınav ücretinin Aksaray Valiliği tarafından ödeneceğini sosyal medya hesabından duyuran Vali Aydoğdu yaptığı paylaşımda; Gençler destek bizden başarmak sizden, sizleri çok seviyorum diyerek 1000’lerce öğrenciyi sevindirdi.
Vali Hamza Aydoğdu’nun sosyal paylaşımının altına Aksaraylı öğrenciler sınıflarında canlı videolar çekip paylaşarak daima başarı sloganı ile Vali Hamza Aydoğdu’ya teşekkür ettiler.
Haber: Yaşar Karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL