Siyaset

AKSARAY VEKİLLERİNİ SEÇTİ

24haziran 2018 pazar günü yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerindemillet kararını vererek vekillerini seçti.  kesin olmayan sonuçlara göre aksaray’da yapılan seçimegöre cumhurbaşkanlığı için recep tayyip erdoğan’a %76,5, chp adayı muharremİnce’ye %14,35 ..

AKSARAY VEKİLLERİNİ SEÇTİ

24haziran 2018 pazar günü yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerindemillet kararını vererek vekillerini seçti. 

kesin olmayan sonuçlara göre aksaray’da yapılan seçimegöre cumhurbaşkanlığı için recep tayyip erdoğan’a %76,5, chp adayı muharremİnce’ye %14,35  İyi parti adayı meralakşener’e %8,11 oy verdi.

açılan 890 sandıktan çıkan oylara göre milletvekilliğidağılımı ak parti iki milletvekili, mhp bir milletvekili, İyi parti birmilletvekili aldı.

kesin olmayan sonuçlara göre ak partiden av. İlknur İnceöz ve cengiz aydoğdu, mhp denramazan kaşlı, İyi partiden av. ayhan erel 27 dönem milletvekili olarak seçildi. milletvekiliçıkaran partilerde vatandaşlar coşku seli yaşadılar. siyasi partilerintaraftarları meydanları doldurarak kutlamalarda bulundular.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL