Gündem

AK İRFAN’DAN OLİMPİYAT BAŞARISI

bu yıl 13.düzenlenen antalya bilim olimpiyatlarına katılan ak İrfan koleji öğrencileri birçokbranştan madalyalar ile döndüler. gönüllü Özel okullar birliği tarafında antalya’dagerçekleştirilen olimpiyata aksaray’ı temsilen ak İrfan koleji katılmıştı.  türkiye’nin farklı illerinden..

AK İRFAN’DAN OLİMPİYAT BAŞARISI

bu yıl 13.düzenlenen antalya bilim olimpiyatlarına katılan ak İrfan koleji öğrencileri birçokbranştan madalyalar ile döndüler. gönüllü Özel okullar birliği tarafında antalya’dagerçekleştirilen olimpiyata aksaray’ı temsilen ak İrfan koleji katılmıştı. 

türkiye’nin farklı illerinden saygın özel okulların öğrencilerininyarıştığı olimpiyatta her alanda ak İrfan koleji öğrencileri aldıkları derecelerledamga vurdular. 5. 6. 7. ve 8. sınıflarda İlimizi temsil eden ak İrfan koleji öğrencilerimatematik, türkçe, fen bilgisi, İngilizce, sosyal bilgiler derslerinden, İslami İlimler ve spor dallarındaolimpiyatlara katıldılar. olimpiyatta bilim alanında 7 altın, 11 gümüş ve 8broz madalya alan ak İrfan koleji öğrencileri her yıl olimpiyatlara katılmak içinkıyasıya birbirleri ile yarışmaktadırlar. olimpiyata seçilen öğrenciler öğretmenleritarafında yoğun bir programla hazırlanmaktadırlar.

ak İrfan koleji yönetim kurulu başkanı ali ÖzlÜk“olimpiyatlar her yıl dostluk ve kardeşlik temaları ile gerçekleştirildiğini,ak İrfan kolejimizin öğrencilerinin yüksek başarıları ile ailelerini ve aksarayımızıgururlandırdıklarını, olimpiyatların yeni arkadaşlıklar ve dostlukların kurulmasınave varolan dostlukların ve arkadaşlıklarında gelişmesine katkıda bulunduğunu,eğitim adına özel okullar arasında bilgi alış verişine katkıda bulunduğunu”ifade etti.

ali ÖzlÜk “Önceki yıllarda  8. sınıf öğrencilerinin katıldıkları  teog sınavında kitlesel başarının adresi olanak İrfan kolejimiz yeni geliştirilen lgs sınavınadayüksek moral ve motivasyonlaöğrencilerini hazırlamakta olup, sınav sonrası yerleştirmede çok sayıda öğrencisininitelikli okullara (fen liseslerine) yerleştirerek başarısını tekrar ispatlayacaktır.bu başarılar ile kolejimiz fiziki ortamlarını da geliştirerek önümüzdeki günlerdefaaliyete geçireceği, içinde spor salonu ve yemekhanenin de olduğu sosyal tesisiile sportif faaliyetlerindeki başarısını artıracaktır.” dedi.

haber merkezi

banner banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL