Sağlık

AFAD EKİPLERİNDEN ŞEKER TADINDA UYARI

aksaray’da bayram nedeniyle cadde ve sokaklarda denetim ve bilgilendirme yapan afad ekipleri, çocukları uyararak şeker ikram etti. ramazan bayram nedeniyle cadde ve sokaklarda hem denetim hem de bilgilendirme yapan afad..

AFAD EKİPLERİNDEN ŞEKER TADINDA UYARI

aksaray’da bayram nedeniyle cadde ve sokaklarda denetim ve bilgilendirme yapan afad ekipleri, çocukları uyararak şeker ikram etti.

ramazan bayram nedeniyle cadde ve sokaklarda hem denetim hem de bilgilendirme yapan afad ekipleri, sokaktaki çocukların önce bayramlarını kutladı sonra şeker ikram etti, maskelerini takıp hijyen ve mesafe bilgisi vererek kurallara uymalarını isteyerek evlerine gönderdi.
korona virüsle mücadele kapsamında aksaray valiliği tarafından başlatılan “devlet millet el ele korona virüsle mücadele” kapsamında tüm kurum ve kuruluşlar tarafından kent genelinde etkin bir mücadele yürütülürken, bayramda da durmayan ekipler il genelinde geniş kapsamlı denetim ve uygulamalar yapıyor. bu kapsamda sokak sokak, cadde cadde gezerek araç megafonundan vatandaşlara seslenerek uyarılar ve tedbirler hakkında bilgiler veren aksaray valiliği İl acil afet durum (afad) müdürlüğü ekipleri, gittikleri her yerde çocukların dışarıda olduğunu görünce ilginç bir girişimde bulundu. dışarda oynayan çocukları eve göndermek için bir marketten kilolarca bayram şekeri alan afad ekipleri gittikleri her yerde çocuklara şeker ikram ederek bayramlarını kutladı. ardından maskesiz olan çocuklara kendi elleriyle maske takan afad ekipleri çocukları evlerine gitmeleri,hijyen kurallarına uymaları ve sosyal mesafeyi takip etmesi gerektiği bilgisini vererek çocukları eve gönderdi. afad’ın uygulamasını mutlulukla karşılayan minikler şekerlerini alıp maskelerini taktıktan sonra evlerine gitti.haber yaşar karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL