Eğitim

71 İLDE OKUL ZİLİ ÇALDI

kahramanmaraş merkezli ve 10 ilde yıkıma neden olan depremler nedeniyle 6 Şubatta açılacak olan okullar depremden dolayı 2 hafta ertelemeli olarak bugün açıldı. aksaray’da binlerce öğrenci 2022-2023 eğitim ve öğretime..

71 İLDE OKUL ZİLİ ÇALDI

kahramanmaraş merkezli ve 10 ilde yıkıma neden olan depremler nedeniyle 6 Şubatta açılacak olan okullar depremden dolayı 2 hafta ertelemeli olarak bugün açıldı.

aksaray’da binlerce öğrenci 2022-2023 eğitim ve öğretime başlarken depremzede öğrenciler de ikamet ettiği adrese en yakın okullara, kyk yurtlarında kalan ana sınıfı öğrencileri de yurt binalarında açılacak anaokullarında, ortaokul ve lise öğrencileri de atatürk İlkokulu ve yusuf hakiki baba ortaokulunda eğitim ve öğretimlerine devam edecekler. 
asrın felaketi” olarak adlandırılan kahramanmaraş’ın pazarcık ilçesinde 6 Şubat pazartesi saat 4.17’de 7,7 elbistan ilçesinde saat 13.24’te 7,6 büyüklüğünde meydana gelen deprem nedeniyle milli eğitim bakanlığına bağlı ilkokul, ortaokul ve liseler 2 hafta gecikmeli olarak tüm türkiye’de olduğu gibi aksaray’da da 20 Şubat pazartesi günü okul zilleri çaldı. 
konuyla ilgili açıklama yapan İl milli eğitim müdürü hacı Ömer kartal; zor bir süreçten geçiyoruz. allah bir daha milletimize bu tür felaketleri yaşatmasın. yaramızı türk milleti olarak hep birlikte sarıyoruz. herkesten allah razı olsun. bilindiği üzere kahramanmaraş merkezli ve 10 ilde yıkıma neden olan depremler nedeniyle bakanlığımız tarafından 81 ilimizde eğitim ve öğretim ara tatili 20 Şubat 2023 pazartesi gününe ertelenmişti. Şu an ilimizde misafir etiğimiz depremzede vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaç ve sıkıntılarını çözmek için elimizden gelen her türlü çalışmayı gösteriyoruz. bakanlığımız son olarak 71 ilde ilk, orta ve lise öğrencilerimizin eğitimlerine devam etmeleri için karar almış durumda, ilimizde ikamet eden depremzedelerimiz istedikleri halde çocuklarını ikamet ettikleri adrese yakın bölgedeki okullara kayıt yaptırabilir. kyk yurtlarında kalan vatandaşlarımız için yurt bünyesinde ana sınıfı açılacak olup burada çocuklarımız eğitimlerine devam edecek olup, yine yurtlarda kalan ilkokul öğrencilerimiz atatürk İlkokulu’nda eğitimlerine, ortaokul ve lise öğrencilerimiz de yusuf hakiki baba ortaokulunda eğitimlerine ara vermeden devam edebilecektir dedi. 
haber: yaşar karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL