Gündem

50 METRELİK YOLDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

aksaray’ı gelecek yıllara taşıyacak 50 metrelik yol çalışması aralıksız sürüyor. Şehrin önemli turizm güzergâhlarından hasan dağını sağlık beldesi üzerinden aksaray mücavir alanı başlangıç noktası olan hürriyet ve İstiklal mahallelerinin kesişme..

50 METRELİK YOLDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

aksaray’ı gelecek yıllara taşıyacak 50 metrelik yol çalışması aralıksız sürüyor.

Şehrin önemli turizm güzergâhlarından hasan dağını sağlık beldesi üzerinden aksaray mücavir alanı başlangıç noktası olan hürriyet ve İstiklal mahallelerinin kesişme noktalarından başlayarak şehrin diğer ucu hacılar harmanına bağlayan 50 metrelik yol bağlantı yollarıyla şehrin trafik yükünü hafifleterek planlı büyümenin de önünü açacak.
konuya dair açıklamalarda bulunan aksaray belediye başkanı dr. evren dinçer şu görüşlere yer verdi; “yol medeniyettir düsturundan yola çıkarak şehrimizin ihtiyaç duyulan her noktasında yeni yollar açıp şehrimizi geleceğe taşıyoruz hızlı gelişen şehrimizde 50 metrelik yol çalışmalarımız tamamlandığında aksaray’ımıza uzun yıllar hizmet edecek yeni bir bulvar kazandırmış olacağız” dedi.
Şehre yeni bir çehre kazandıracak, şehir içi trafik akışını doğrudan etkileyecek olan 6.5 kilometreden oluşan 50 metrelik yolun alt yapı, trafik uyarı levhaları, yol çizgi çalışmaları ve pmt serimi tamamlanırken yolun büyük bir bölümünde sıcak asfalt serimi de tamamlanarak yolun kısmı bir bölümü trafiği açıldı.
haber bülteni

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL