Eğitim

49 PROJEYE DESTEK VERDİ

aksarayÜniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin, bilimsel araştırma projeleri(bap) kapsamında kabul edilen 49 projeye 520 bin lira destek verdiklerinibelirtti.  2018yılı bap İmza töreninde konuşan rektör Şahin, asÜ’nün kendi kulvarında..

49 PROJEYE DESTEK VERDİ

aksarayÜniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin, bilimsel araştırma projeleri(bap) kapsamında kabul edilen 49 projeye 520 bin lira destek verdiklerinibelirtti. 

2018yılı bap İmza töreninde konuşan rektör Şahin, asÜ’nün kendi kulvarında sonderece önemli işlere imza attığını ve iyi bir noktada bulunduğunu belirtti.2006 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında asÜ’nün anlamlı ve başarılıçalışmalar ürettiğini vurgulayan prof. Şahin, “bu başarılı çalışmalar akademisyenlerimizinkıymetli araştırma çalışmalarıyla olmaktadır. gerek hocalarımıza, gerekse bapkomisyonunda görev alan ve sürecin işlemesine katkı sunan çalışmaarkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi. bütçe imkânları çerçevesindebilimsel çalışmalara destek verdiklerini, destek miktarlarını arttırmaya dair gayretlerininolduğunu ifade eden Şahin, “2018 yılı için 80 arkadaşımız başvuruda bulundu ve49 arkadaşımızın projesi kabul edildi. 35 araştırma projesi, 12 başlangıçprojesi, 1 doktora ve 1 yüksek lisans projesine toplamda 520 bin lira destekvermiş oluyoruz. İmkânlarımız geliştikçe destekler de artacaktır. projeye verenarkadaşlara başarılar diliyor, hızlı şekilde çalışmalarını tamamlamalarınıtemenni ediyoruz” dedi. rektör yardımcısı prof. dr. hacı murat yılmaz dayaptığı konuşmasında sürece dair bilgiler aktardı.

tören,projesi kabul edilen akademisyenler ve rektör Şahin’in,ilgili protokol metnini imzalamasıyla sona erdi. 

haber merkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL