Gündem

30 BİN ÇİFTÇİNİN TEK ADAYI

aksaray ziraat odası 28’inci olağan kongresi’ni yaparak 30 bin seçmenin tek liste adayı olarak mevcut başkan emin koçak’ı 4’üncü kez başkan seçti. aksaray ziraat odası 28. olağan genel kurulunu 1..

30 BİN ÇİFTÇİNİN TEK ADAYI

aksaray ziraat odası 28’inci olağan kongresi’ni yaparak 30 bin seçmenin tek liste adayı olarak mevcut başkan emin koçak’ı 4’üncü kez başkan seçti.

aksaray ziraat odası 28. olağan genel kurulunu 1 Şubat 2023 tarihinde ziraat odası toplantı salonunda yaptı. tek liste ile gidilen aksaray ziraat odası 28’inci olağan kongresinde emin koçak tekrar güvenoyu olarak 4. kez aksaray ziraat odası başkanı seçildi.
28’inci ziraat odası olağan kongresinde tekrar başkan seçilen emin koçak burada yaptığı konuşmada; bu dördüncü dönem. hepinizden allah razı olsun. dördüncü dönemde yükümüz biraz daha ağırlaştı. el birliği ile gönül birliği ile ilimizde yaklaşık 30 bin kayıtlı çiftçi var beni tek aday gösterdiniz hepinizden allah razı olsun dedi.
başkan emin koçak konuşmasının devamında; burada başarı benim değil çiftçilerimizin, meclisimizin, yönetimimizin, personelimizindir. ben burada sizin huzurunuzda hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. hiçbir iş tek başına olmaz. İlk yola çıktığımızda ziraat odasının halini herkes biliyordu. geçmiş dönemlerde emeği geçen büyüklerimize de teşekkür ederiz. o dönem öyleydi ama biz aldıktan sonra çağ atlattık. bunu da ekibimizle birlikte yaptık. ben burada ülkemizin, köylerimizin, mahallelerimizin mihenk taşı olan muhtarlarımıza da teşekkür ediyorum. hangi yola çıktıysak bu güne kadar arkamızda oldular. bizi hiçbir zaman yarı yolda bırakmadılar. allah bize ömür verdiği müddetçe hem köylümüzün hem çiftçimizin hem de muhtarlarımızın emrinde olacağız. aksaray’da güzel bir birliktelik var. valimiz olsun, belediye başkanımız olsun, sivil toplum örgütleri olsun aksaray için bir hizmet söz konusu olduğunda hep bir araya geliyoruz. konu aksaray ve hizmet ise her şeyi geride bırakıp elimizden geleni yapıyoruz. 
son günlerde ilimize çok büyük bir yatırım yaptık diye sözlerine devam eden başkan koçak; bu yatırım hasan dağı bölgesinde sera organize yatırımı. türkiye’de ilk diyebilecek bir şekilde oluyor. sera organize, valimizin önderliğinde, belediye başkanımızın katkılarıyla, borsamız olsun, ziraat odası olsun elimizden geleni yaptık. ziraat odası da çiftçilerimizi temsilen, oranın yönetiminde ve orada hissemiz var. İnşallah oraya da çok yararlı bir proje olacak. yaklaşık 2 bin tane vatandaşımız çalışacak. hasan dağı bölgemizi ciddi şekilde kalkındıracak bu da türkiye’de ikinci sırada. hiçbir şey yatarak olmuyor. bu da çiftçilerimize ve o yöremize hayırlı olsun. Şunu da belirtmek istiyorum; aksaray ziraat odası teknolojiyi de takip ediyor. geçen ay 2 tane drone aldık. bunu da inşallah 2023 yılında çiftçilerimizin hizmetinize sunacağız. bu da aksaray çiftçisine hayırlı olsun diyorum. bu dönemde yüküm ağırlaştı. ben yükümü biliyorum. İnşallah bu yükü de 4 yılda kolay bir şekilde, sizlerin emrinde olmak şartıyla, aksaray ziraat odasını daha iyi yere taşıyacağız. seçimimiz aksaray’ımıza ve çiftçilerimize hayırlı olsun diye konuştu.
haber: yaşar karatay
banner banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL