Sağlık

3 BOYUTLU MR DÖNEMİ BAŞLADI

mr’da fonksiyonel çekimsayısı arttı. aksaray Üniversitesieğitim ve araştırma hastanesi görüntüleme merkezinde bulunan mr (manyetikrezonans) cihazına aplikasyon yöntemi ile programsal güncelleme yapıldı.güncelleme ile birlikte yapılabilen fonksiyonel çekim sayı arttı. tümörün türü mr..

3 BOYUTLU MR DÖNEMİ BAŞLADI

mr’da fonksiyonel çekimsayısı arttı.

aksaray Üniversitesieğitim ve araştırma hastanesi görüntüleme merkezinde bulunan mr (manyetikrezonans) cihazına aplikasyon yöntemi ile programsal güncelleme yapıldı.güncelleme ile birlikte yapılabilen fonksiyonel çekim sayı arttı. 
tümörün türü mr ile görülebilecek
aksaray’da daha önce çekimi yapılamayan,spektroskopi, kardiyak, prostat, nörografi, Ürografi, boss akım, meme,venografi, myelografi, beyin perfizyon mr ve 3boyutlu ileri seviyede mr çekimleri yapılmaya başlandı. 
Özellikle spektroskopi mr anjiyo yöntemi ilevücutta bulunan tümörün iyi veya kötü huylu olup olmadığı kolayca tespitedilebilecek. 
mr nörografi yöntemi ile bel fıtığı kaynaklıolmayan ancak bacağa vuran ağrıların teşhisini sağlayan sinir görüntülemesi deyapılabilecek. 
her türlü mr çekimini yapabiliyoruz
aksaray Üniversitesi eğitim ve araştırma hastanesibaşhekimi prof. dr. hakan bingöl, “görüntüleme merkezimizde her türlü mrçekimlerini yapabiliyoruz. mr cihazımızın görüntü kalitesi 1 sınıf, cihazaaplikasyon yöntemi ile aksaray’da daha önce çekimi yapılamayan spektroskopi,kardiyak, prostat, nörografi gibi ileri seviyede yeni çekim metotları yüklendi.program güncellemesi sonrasında cihaz fonksiyonel özellik kazandı. artık1.5tesla gücündeki mevcut cihaz ile her türlü mr çekimini yapabiliyoruz.aksaraylı hemşerilerimizin ileri seviyede mr çekimi için il dışına çıkmalarınagerek kalmamıştır” dedi.

haber merkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL