Gündem

225 TON YEM GÖNDERİLDİ

aksaray ticaret borsası, asrın felaketi olarak nitelendirilen deprem bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine 8 tır yardım gönderdi. aksaray valiliği koordinasyonunda aksaray ticaret borsası üyeleri ve aksaray tarım ve orman İl müdürlüğü birlikteliğinde..

225 TON YEM GÖNDERİLDİ
aksaray ticaret borsası, asrın felaketi olarak nitelendirilen deprem bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine 8 tır yardım gönderdi. aksaray valiliği koordinasyonunda aksaray ticaret borsası üyeleri ve aksaray tarım ve orman İl müdürlüğü birlikteliğinde üreticiler ve çiftçiler başta olmak üzere tüm depremzedeler için 225 ton kesif ve kaba yem yardımı yola çıktı.
aksaray valiliği koordinasyonunda deprem bölgelerinden ihtiyaç olarak bildirilen yardım malzemelerinin sevkiyatı devam ediyor. temizlik ve tıbbı malzemelerin yanı sıra odun, kömür, soba, ısıtıcı gibi ihtiyaç maddeleri ile bölgede ihtiyaç duyulan hayvan yemleri de aksaray’dan tırlarla deprem bölgesine sevk edildi.
valilik koordinasyonunda İl tarım müdürlüğü ve tarım platformu üyesi stk’lar tarafından temin edilen saman, kesif yem ve kaba yemler; kahramanmaraş’a 85 ton, hatay’a 60 ton, adıyaman 40 ton, diyarbakır’a 20 ton, gaziantep’e 20 ton olmak üzere toplam 225 ton yem tırlara yüklenerek deprem bölgesi illere gönderildi.
merkez üssü kahramanmaraş’ın pazarcık ile elbistan ilçeleri olan ve sırasıyla 7,7 ila 7,6 şiddetinde gerçekleşen depremler sonrasında pek çok bina enkaz olurken can kayıpları yaşanmaya devam ediyor. cumhuriyet tarihinin en büyük asrın felaketi olarak adlandırılan ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından türkiye genelinde yardım ve destek kampanyaları devam ediyor. deprem bölgesindeki depremzedelerin yaralarını sarmak için aksaray’ın sivil toplum kuruluşlarından olan aksaray ticaret borsası üyeleri, aksaray valiliği koordinasyonunda, aksaray ticaret borsası üyeleri, aksaray tarım ve orman İl müdürlüğü birlikteliğinde üreticiler ve çiftçiler başta olmak üzere tüm depremzedeler için 8 tır yardım gönderdi. 
aksaray ticaret borsası başkanı hamit Özkök burada yaptığı açıklamada; İhtiyaç sahibi herkesin her zaman yanında olduklarını ifade ederek; “aksaray ticaret borsası, aksaray valiliği, aksaray tarım ve orman İl müdürlüğü ortak çalışmalarıyla gerçekleşen hayvancılıkla uğraşan deprem bölgesinde mağdur olan üretici kardeşlerimizin yanında olabilmek için yem fabrikalarımızdan, üretici, çiftçi kardeşlerimizden destek alarak;  deprem bölgesindeki ihtiyaç sahipleri kardeşlerimize ulaştırılmak üzere kahramanmaraş’a 85 ton, hatay’a 60 ton, adıyaman 40 ton, diyarbakır’a 20 ton, gaziantep’e 20 ton olmak üzere toplam 225 ton yem tırlara yüklenerek deprem bölgesi illere gönderildi. hatay, kahramanmaraş, elbistan, adıyaman, diyarbakır olmak üzere 8 tır gönderilmiştir. katkı sağlayanlara yürekten teşekkür ediyoruz. rabbim böyle acı bir daha göstermesin” dedi.
haber:yaşar karatay 
banner banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL