Asayiş Son Dakika

15 Yıl 15 Ay Cezası Olan Zanlı Yakalandı

Nitelikli Cinsel Saldırı suçundan aranan ve hakkında “15 yıl 15 ay” kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahsa Jandarmadan operasyon yaptı. Aksaray İl Jandarma Komutanlığı emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanmasına yönelik..

15 Yıl 15 Ay Cezası Olan Zanlı Yakalandı

Nitelikli Cinsel Saldırı suçundan aranan ve hakkında “15 yıl 15 ay” kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahsa Jandarmadan operasyon yaptı.
Aksaray İl Jandarma Komutanlığı emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanmasına yönelik yaptığı çalışmalar kapsamında Nitelikli Cinsel Saldırı” suçundan aranan ve hakkında “15 yıl 15 ay” kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir şahsa operasyon yaparak gözaltına aldı.
Edinilen bilgiye göre olay; Gülağaç ilçe sınırlarında meydana geldi. Yasadışı faaliyetleri olan kişi ve örgütleri tespit etmek, suç ve suçlu bağlantılarını ortaya çıkarmak ve faillerinin yakalanarak adlî mercilere teslim edilmesini sağlamak amacıyla Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda icra edilen faaliyetler kapsamında, Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı JASAT Dedektifleri ve komando unsurlarının desteğiyle, Gülağaç İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince, Gülağaç İlçesi mülki sınırları içerisinde icra edilen devriye faaliyeti esnasında “Nitelikli Cinsel Saldırı” suçundan arandığı ve hakkında “15 yıl 15 ay” kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu tespit edilen M.S. isimli şahsa operasyon yaptı. Yapılan operasyonda şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheli şahsın Jandarma Komutanlığında yapılan işlemlerinin tamamlanmasına müteakip çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edildi.
Haber: Yaşar Karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL