Gündem

15 TEMMUZ’DA ŞEHİTLER ANILDI

15 temmuz demokrasi ve milli birlik günü dolayısıylaaksaray Şehitliğinde anma töreni düzenlendi. aksaray valisi aykut pekmez adalet ve kalkınma partisiaksaray milletvekili cengiz aydoğdu, belediye başkanı haluk Şahin yazgı, cumhuriyetbaşsavcı vekili..

15 TEMMUZ’DA ŞEHİTLER ANILDI

15 temmuz demokrasi ve milli birlik günü dolayısıylaaksaray Şehitliğinde anma töreni düzenlendi.

aksaray valisi aykut pekmez adalet ve kalkınma partisiaksaray milletvekili cengiz aydoğdu, belediye başkanı haluk Şahin yazgı, cumhuriyetbaşsavcı vekili ayhan demir, adli yargı adalet komisyonu başkanı seyfullahsarıgül, aksaray Üniversitesi rektörü prof.dr. yusuf Şahin protokol üyeleri,gaziler ve 15 temmuz şehitleri yakınlarının katıldığı tören saygı duruşundabulunulması ve İstiklal marşının okunması ile başladı.

okunan kur’anı kerim’in ardından vali aykut pekmez veberaberindeki heyet ile 15 temmuz Şehidi emniyet müdürü Önder güzel ileşehitlerin mezarlarına karanfil bıraktı.

İl müftü vekili yaşar zengin’in şehitler için dua etmesiyleburadaki anma töreni sona erdi.

-Şehitler için mevlid-i Şerif okundu

aksaray valisi aykut pekmez, milletvekili cengiz aydoğdu,belediye başkanı haluk Şahin yazgı, emniyet müdürü ali karabağ ve diğerprotokol üyeleri ile birlikte ulu camiinde öğle namazına müteakip şehitler içinokunan mevlid-i Şerif’i dinledi.

Şehitler için yapılan 111 hatim duası ve mevlid-i Şerifduasının ardından aksaray belediyesi tarafından vatandaşlara yemek ikramındabulunuldu.

haber merkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL