Gündem

11. Kalkınma Planı İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

türkiye’nin gelecek 5 yıl içinde ulaşmak istediğihedefleri ortaya koyacak olan on birinci kalkınma planı (2019-2023)hazırlıkları, t.c. kalkınma bakanlığı koordinasyonunda planlanan genişkatılımlı Özel İhtisas komisyonları toplantıları türkiye’deki 81 il ilebirlikte Şubat..

11. Kalkınma Planı İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

türkiye’nin gelecek 5 yıl içinde ulaşmak istediğihedefleri ortaya koyacak olan on birinci kalkınma planı (2019-2023)hazırlıkları, t.c. kalkınma bakanlığı koordinasyonunda planlanan genişkatılımlı Özel İhtisas komisyonları toplantıları türkiye’deki 81 il ilebirlikte Şubat ayı içerisinde ahiler kalkınma ajansı tarafından tr71bölgesi’nde de gerçekleştirildi.

yerel düzeyde gerçekleştirilen bu çalışmaların devamıniteliğinde ve 11. kalkınma planı hazırlıkları ile ilgili olarak yerelpaydaşların görüş ve önerilerinin alınması amacıyla kalkınma bakanı lütfi elvanbaşkanlığında yedi coğrafi bölgede valiler, il belediye başkanları, üniversiterektörleri ve meslek örgütleri başkanlarının da katılımıyla toplantılardüzenlenmeye devam ediyor.

bu kapsamda, 7 coğrafi bölgede yapılacak olantoplantıların altıncısı olan11. kalkınma planı İç anadolu bölgesi İstişaretoplantısı 13.04.2018 tarihinde kalkınma bakanı lütfi elvan’ın başkanlığındanevşehir’in Ürgüp İlçesi’nde gerçekleştirildi.

ahiler kalkınma ajansı ev sahipliğinde düzenlenentoplantı, İç anadolu İlleri valileri, belediye başkanları, rektörleri, odabaşkanları ve stk temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

toplantının açılışında konuşan bakan elvan; on birincikalkınma planı hazırlıkları kapsamında kurulun özel ihtisas komisyonlarınınçalışmalarını tamamlayarak hazırladıkları raporları kalkınma bakanlığınasunduklarını, diğer taraftan bakanlığın 81 ilde 3 farklı toplantıgerçekleştirdiğini, kadınlar gençler ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıylagerçekleştirilen yaklaşık 150 toplantıya 12.000 kişinin katılımınıngerçekleştiğini vurguladı. bakan lütfi elvan ayrıca, tbmm plan ve bütçekomisyonu üyeleri ile biraya geldiklerini ve komisyon üyelerinin 11. kalkınmaplanıyla ilgili görüş ve düşüncelerini aldıklarını ifade ederek, daha sonratarım komisyonu ile de aynı şekilde bir araya geldiklerini sözlerine ekledi.

bakan elvan 11. kalkınma planı hazırlık Çalışmaları ileilgili değerlendirmelerini şöyle sürdürdü; “bir başka çalışma isevatandaşlarımızın plan katkı sağlamasını daha da artırmak amacıyla bakanlığımızbünyesinde internet ortamında açtığımız bir web sitesinde vatandaşlarımız görüşve düşüncelerini aktardılar. plana yönelik önerilerini sundular. 20.000üzerinde vatandaşımız kapsamlı bir şekilde plana yönelik görüşlerini vedüşüncelerini aktardı.”

kalkınma bakanı lütfi elvan konuşmasını türkiyeekonomisiyle ilgili değerlendirmeleri ile sonlandırdı.

basın bülteni

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL