Musibetler ilahi uyarıdır


Fatma BİLGİÇ

Fatma BİLGİÇ

05.11.2020 / 10:17

Anne beşik sallar, bebek uyusun diye, Allah yeryüzünü sallar, kullar uyansın diye.

2020 senesi imtihanların peş peşe geldiği bir yıl oldu. Savaş, virüs, deprem derken manevi uyarılar alıyoruz.

Virüs ve deprem Rabbimizin bize kızgınlığının bir ifadesi, ve dünyadaki gaflet isyan ve günahlarımıza karşı vermiş olduğu bir cezadır.

Bu virüs deprem diğer afetler yüce Allah’ın asi kullarına takdir ettiği bir ceza olarak çıkmıştır. Unutmayalım ki; virüs olsun deprem olsun diğer afetler olsun kendi yaptıklarımızın neticesi olarak karşımıza çıkmıştır. Yüce Allah şöyle buyurmaktadır:

İnsanların kendi işledikleri kötülükler sebebiyle karada ve denizde bozulma ortaya çıkmıştır. Dönmeleri için Allah yaptıklarının bazı kötü sonuçlarını dünyada onlara tattıracaktır. (Rum suresi 41. Ayet)

Günümüzde insanlık sayamayacağımız kadar çok ve büyük vahşetler isyanlar ve ahlaksızlık ve zulüm karanlığında yüzmektedirler.

Hak ve adalet ayaklar altında. Irz namus edep ve haya heder olmuş, aileler manevi değerlerini kaybetmişler. Haramlar günahlar Allaha isyanlar sıradanlaşmış.

İftira fitne riya artmış. İbadet ihlas samimiyet züht ve takva azalmıştır. Ümmetin içerisinde fitne rüzgarı estirenler ümmeti birbirine düşürmüş vaziyetteler.

Ümmet zulmün vahşetin karşısında sessiz kaldı. Suriye’de insanlar göz göre göre kesilirken ümmet sessiz. Çin doğu Türkistan’a anlatılmaz zulümler yaptı. Ümmet sessiz kaldı.

Ahlaksızlık diz boyu, Tv ekranlarında internetlerde sokaklarda hayatın her safhasında anlatılmaz hayasızlıklar var. Bu yanlışlar karşısında ümmet sessiz kalmamalıydı.

Yıllardır hep söyledik: Ey Müslümanlar! uyanalım. Biz doğruları haykıracak bir ümmetiz. Susarsak bir gün başımıza bela yağar.

Suriyeli yetim çocuğun ağlayarak hepinizi Allaha şikayet edeceğim dediği gün eyvah dedim. Bundan sonra insanlık huzur bulur mu? Bu çocuğun feryadı gökleri buldu.

Ebu hasan Harakani Hz diyor ki mümin odur ki:

Horasanda Bağdat’ta yemende dünyanın öbür ucundaki kardeşinin ayağına batan dikenin acısını yüreğinde hissedebilendir.

Suriye’deki yetimin feryadını duyabildik mi?

Yemendeki aç Ayşe’nin açlığını hissedebildik mi?

Doğu Türkistanlı zulümle Ramazan ayında orucu bozdurulan Muhammed amcanın gözyaşlarını hissedebildik mi?

Kaç gece seher vakti başlarımızı secdeye koyup gözyaşlarıyla zulüm gören ümmet için dua ettik?

Mısırda 9 talebenin davası uğruna idam edildiği gün yüreğimden gelen acı bir sesle, yaz kalemim yaz dedim.

Uyan Müslüman gaflet uykusundan artık uyan,

Bu zulümdür kardeşlerine yapılan,

Bu yiğitler dava için veriyorlar can,

Yetimlerin mazlumların feryadına ağlıyor cihan,

Zulüm ve hayasızlık karşısında susarsan,

Birgün sana davacı olur Hz Kur’an,

Korkarım birgün öfkelenecek yaratan,

Uyan Müslüman uyan ne olur uyan…

Evet, Muhammed Mursi ve dava arkadaşlarının yaşadığı zulümler karşısında ümmet adına kaleme aldığım mısralardı bu.

Aradan uzun zaman geçmedi. Nemrut’u bir sinekle helak eden Allah; tüm dünyayı bir virüs karşısında çaresiz bıraktı.

Suriyeli yetimin dilekçesi en üst makama ulaştı.

Bu virüs deprem ve diğer felaketlerin hepsi mazlumun feryadının bedelidir. Myanmarda Müslümanların feryadı arşı titretmekte, Suriye’yi Filistin’i anlatmama gerek bile yok. Mahzun Kudüs Selahaddinler beklemekte, Siyonizm’in Emperyalizmin zulümlerini tek tek burada anlatacak değilim.

Zulümle kötülükle mücadele etmek aynı namaz gibi üzerimize farzdır. Lut kavmi iyilerle kötüler beraber helak edildiler. Neden? Çünkü iyiler kötülerin kötülüklerine engel olmadılar.

Ama elif ve aylan bebekleri saatler sonra enkazdan canlı olarak kurtaran ALLAH hala bizlere fırsat vermektedir. Vakit kardeşlik vakti, Vakit tövbe vakti, Vakit iyilik vakti, vakit Allaha kulluk yapma vaktidir.

ALLAHU EKBER, ALLAHU EKBER…

İzmir depreminde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allahtan rahmet, yaralı olanlara acil şifalar, Yakınlarına ise sabırlar diliyoruz. Geçmiş olsun İzmir, geçmiş olsun cennet vatanım canım TÜRKİYEM. Allah memleketimizi musibetlerden korusun.

Allah yar ve yardımcımız olsun.

Selam ve dua ile.

Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.