Sözde Vatanseverlik


Gürsel  ÖZKAN

Gürsel ÖZKAN

20.04.2020 / 15:23

...

              Ellili yaş grubu olanlar çok iyi hatırlar. 1974 yılında Kıbrıs barış harekâtıolmuştu. O yıllarda ülkeyi Başbakan olarak Rahmetli Bülent ECEVİT yönetiyordu.O savaşlı yılları gayet iyi hatırlıyorum da; o savaşta sağcısı, solcusu, iktidarı,muhalefeti ve tüm sivil toplum kuruluşları tek yürek olmuştu.  Devletin ve Başbakanın aleyhine bir kişi bileçıkıp da hiçbir eleştiri yapmadığı gibi tüm Türkiye devletinin yanındaydı.

GeçenlerdeCumhurbaşkanımız Recep Tayyib ERDOĞAN tarafından milli birliğimizin simgesi veen önemli nişanesi olarak ülkemizde “Biz bize yeteriz Türkiyem” adı altında biryardım kampanyası başlatıldı.

             Bu yardıma, ülkemizde çok sayıdakişi ve kuruluşlar başta olmak üzere sağduyulu yardımsever vatandaşlarımız duyarlılıkgöstererek ellerinden geldiği kadar yardım ediyor ve etmeye de devam ediyorlar.Allah onların hepsinden de razı olsun

Bazı çevreler, bu yardım kampanyasınınsözde “Tayyibe yardım” olduğunu öne sürüp, buna da çeşitli kılıflar uydurarak, birkuruş bile yardımda bulunmadılar. Bununla da kalmayıp devletimizi vecumhurbaşkanımızı haksız yere pervasızca eleştirdiler.

            Üstelik de haksızca pervasızca eleştirdiğimiz RecepTayyib ERDOĞAN,  son 6 ay içinde, önceSuriye’de İdlip’de yedi düvelle savaşıp başarı kazandı ve büyük bir tarih yazdı.Ardından Elâzığ depremi yaşandı ve bu depremde tüm mağdurların her yönüyle yaralarısarıldı ve mağduriyetleri giderildi. En son olarak da dünyayı kasıp kavuran,zengin emperyalist ülkelerin bile sefil perişan olduğu nerdeyse ‘milat ‘ konumundaolan korona virüs olayı alınan tedbirler sayesinde olumlu bir şekildeseyrediyor.

              Bu kadar badireleri çok şükür sağsalim atlatan devletimiz ve ülkemiz bununla da kalmayıp birde dünya süperdevletlerine bile maske, sağlık ve ilaç yardımında bulunuyor.

               Mademki bir Kıbrıs savaşında herkeso dönemin Başbakanın arkasında ona destek verirken, tek yumruk olurken, şimdi iseİdlip savaşı, deprem ve korona virüs ile kararlı, akılcı mücadele edenCumhurbaşkanımızı böyle zor ve meşakkatli bir zamanda, yaptığı yardım talebiniciddiye almayıp, tek yumruk olmayı bırak yerden yere vurmaya çalışıyoruz. Güya yapacağıyardımı Cumhurbaşkanına kızdığı için etmiyorlarmış. Bu kadar Tayyibdüşmanlığımı olur. Nerde kaldı senin ülke sevdası, vatan sevdası, buna densedense sözde vatanseverlik denir.

               Recep Tayyib ERDOĞAN’ı sevmeyebilirsiniz,sevmek zorunda da değilsiniz ancak ülkenizi sevdiğiniz için, küçük de olsakarınca kararınca milli birliğimiz açısından önemi büyük olan yardım talebineolumlu cevap vermemiz gerekirdi. Çünkü Recep Tayyib ERDOĞAN,  bugün var yarın yok ancak bu cennet vatanilelebet var olacak ve var olmaya da devam edecek. Saygılarımla

                                        Sağlıcaklakalın…!!!!

Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.