ÜMMETİN KANAYAN YARASI


Fatma BİLGİÇ

Fatma BİLGİÇ

3254 28.02.2019 / 15:12

...

Irak’da baskı Filistin’de zulüm

Arakanda vahşet, Suriye’de ölüm

Yemen ve mısır demeye varmıyor dilim

Sen bu zulümlere son ver Allah’ım.

Malum Mısır’da 20 Şubat tarihinde 9 üniversite öğrencisikahire istinaf cezaevinde asılarak idam edildi. Bu idam edilenler arasındaMüslüman kardeşler teşkilatının üyesi Muhammed Taha Vehdan’ın oğlu Ahmet vehdanda vardı.

Hakka aşık 9 genç davaları uğruna şehadete yürüdüler. Geridekalan feryat eden analar,  acılı eşler,boynu bükük yetimler. Hala Zindanlarda mücadele veren Yusuflar, gözü yaşlıbenzi soluk Yusufları bekleyen Züleyhalar, adı idam listesinde olan ellerikelepçeli davası uğruna bedel ödeyen, anlatılmaz işkenceler yaşayan mücahitler.Hangi cümle hangi kelime bu acıları izah edebilir? İdama gitmeden önce Ahmetvehdanın minik kızına canım kızım bil ki; baban hiçbir suç işlemedi. Tek kaygımsana büyük bir zindan olmayacak, korunaklı bir vatan bırakmaktı. Beni bağışla!Seni kucaklayamadım. Temiz alnını öpemedim. Ama değerlim; seni ayrılığın vevedanın olmadığı cennetin kapısında bekleyeceğim. “ Ahmet vehdanın kızınayazdığı bu içler acısı mektubu okurken hangi vicdan sahibi  hakiki  müminin yüreği buna sessiz kalabilir? Bu durumkarşısında Vicdan merhamet insanlık taşıyan hangi göz yaşarmaz???

Yanıyoruz Ya rabbi yanıyoruz. Ne olur yanan bu ümmeti senserinlet refaha ulaştır. Hani Üstat diyor ya:

Eyvah, eyvah, Sakaryam sana mı düştü bu yük?

Bu dava hor, bu dava öksüz, bu dava büyük!

Yalnız acı bir lokma, zehirle pişmiş aştan;

Ve ayrılık anneden vatandan arkadaştan;

Şimdi dövün Sakarya dövünmek vakti bu an.

Yol onun varlık onun gerisi hep angarya;

yüzüstü çok süründün, ayağa kalk, Sakarya!..

İslam coğrafyası olarak dört bir yanımız ateş çemberi. Veümmet bütün haksızlıkların vahşetin zulmün karşısında suskun. Hala davası uğrundazindanda kalan Muhammed Mursi şöyle sesleniyor. Ey İslam ümmeti suskunluğunuzbizi öldürüyor…

Allah yar ve yardımcımız olsun.

Selam dua ahde vefa ile.

Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı