HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu 3 Aralık EngellilerGünü münasebetiyle yaptığı açıklamasında;

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ
01.12.2018 / 18:12 878

“Önce insan diyen, insanı ‘yaratılmışların en şereflisi’olarak gören bir geleneğin mensupları olan bizler, bu ülkede hiçbir ferdin kendisiniyalnız, ötelenmiş, itilmiş hissetmesine, ayrımcılığa maruz kalmasına rızagöstermedik. Her konuda engelli kardeşlerimizin yanında yer almaya, onlarınhayatlarını kolaylaştırmaya gayret sarf eden bir geleneğin mensubu olduk.

Engelli kardeşlerimizin yaşama sevinciyle hayatasarılmaları ve spor, sanat, edebiyat, siyaset, eğitim ve iş dünyası da dâhilolmak üzere hayatın her alanında tüm topluma örnek olacak işlere ve birçokbaşarılara imza atmaları bizleri ziyadesiylememnun ediyor. Engellilerin yetenek ve birikimleri doğrultusundayönlendirilmeleri ve hayatın her alanında varlık göstermeleri toplumsalzenginliğimizin daha da artmasını sağlayacaktır.

Dünya Engelliler Günü münasebetiyle hatırlananfarkındalığın, toplumun engellilik konusunda bilinçlenmesine ve engelleridolayısıyla karşılaştıkları güçlüklerden yılmadan azimle çalışan, kararlıduruşları ve çabalarıyla hepimize örnek olan kardeşlerimizin sorunlarıhususunda toplumsal duyarlılığın artmasına vesile olmasını temenni ediyor, “3Aralık Dünya Engelliler Günü” vesilesiyle bütün engelli kardeşlerimizi veailelerini muhabbetle selamlıyorum” dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.