VALİ PEKMEZ’E VEDA PROGRAMI DÜZENLENDİ

Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesi ile Adıyaman Valiliği görevineatanan Vali Aykut Pekmez için veda yemeği programı düzenlendi. 

VALİ PEKMEZ’E VEDA PROGRAMI DÜZENLENDİ
03.11.2018 / 10:56 1683

Ağaçlı Melendiz Otel’de düzenlenen programa Vali AykutPekmez eşi Yeşim Pekmez, AK Parti Aksaray Milletvekilleri İlknur İnceöz, CengizAydoğdu, Milliyetçi Hareket Partisi Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, BelediyeBaşkanı Haluk Şahin Yazgı eşi Hasibe Yazgı, protokol üyeleri, sivil toplumkuruluşları, siyasi parti temsilcileri, kamu kurumu müdürleri, gaziler, şehityakınları ve çok sayıda davetli katıldı.

Vali Pekmez yaptığı konuşmasında; vedalarda konuşmanın zorolduğunu farklı duyguların bir arada yaşandığını belirterek; “ Havasına,suyuna, toprağına, insanına ve sokağına alıştığınız bir yerden bir andagitmenin hüznü burukluğu oluyor. Diğer taraftan yeni bir göreve başlamanınheyecanı oluyor.” dedi.

1997 yılında Kaymakamlık görevine başladıktan itibaren10. Tayini olduğunu ifade eden Vali Pekmez,  1997’den 2015 yılına kadar farklı 7 ilçede 18yıl kaymakamlık yaptığını 1 yıl İçişleri bakanlığında görev yaptıktan sonra2016 haziran ayından itibaren de Aksaray Valisi olarak görevini sürdürdüğünüsöyledi. Vali Pekmez konuşmasında: “Değerli Aksaray halkı 2,5 yıl boyuncahuzurlu görev yapmamızı sağladı. Kendim ve ailem adına geriye baktığımda iyi kiAksaray’a gelmişiz, iyi ki görev yapmışız diyorum. Ayrılıklar zor ancakülkemizin her yeri çok farklı kültürlere zenginlikler sahip. Bazen bu kadar yerdeğiştirmek zormu? diye soruyorlar. Bu sorunun tek cevabı yok. Nerdenbaktığınıza bağlı, hiç kimseyi tanımadan geldiğimiz Aksaray dan arkamızda birçok dost bırakarak, anı bırakarak yaşanmışlık bırakarak ayrılmak gerçekten çokzor. Tayine mensup bir meslekten olmasaydım belki Aksaray’a hiç gelemeyecekveya turistik bir gezi için gelecektim. Bu tayin sayesinde sizlerle beraber 2,5yıl beraber yaşamak ve tanışma fırsatı elde ettik. Ülkemiz çok zengin bircoğrafya ve kültüre sahip. Bu tayinlerle bizde bu kültür ve zenginliği yaşamafırsatı elde ediyoruz.” dedi.

Aksaray’da göreve başladıktan bir ay sonra 15 Temmuz gibihatırlamak istemediğimiz hain girişimini yaşadıklarını belirten Vali Pekmez, “Şükürlerolsun ki sizler Aksaray halkı tarih boyunca vatanına, milletine, bayrağınasahip çıktığı gibi o gecede Şehri-Süleha olarak yanımızdaydınız, birlikberaberlik içinde o geceyi ve daha sonraki günleri rahatlıkla atlattık.” dedi.

Vali Pekmez konuşmasının devamında; “Görevimiz boyuncabize desteklerini ve yardımlarını esirgemeyen, sayın vekillerimize, kaymakamlarımızail müdürlerimize, belediye başkanlarımıza, meclis üyelerimize, muhtarlarımızasivil toplum kuruluşlarına tüm halkımıza teşekkür ediyorum. Elbette bizdeinsanız, ne kadar iyi niyetle çalışmak istesek de eksik yaptığımız hatayaptığımız, yanlış yaptığımız olmuştur. Bilmeden kırdığımız da olmuştur. Benhepinizden helallik istiyorum. Kendi adıma da varsa hakkımı helal ediyorum. Butayinle aramıza fiziki anlamda mesafe girmiş olacak. Ama önemli olan gönülbirliği. Biz Aksaray dan ayrılırken gönlümüzün bir parçasını Aksaray dabırakacağız. Samimiyetle söylüyorum ki kapımız gönlümüz her daim size açık birAksaraylı hemşerinizin, abinizin, kardeşinizin, arkadaşınızın bir yerdeolduğunu her zaman bilmenizi isterim. Allaha emanet olun”

AK Parti Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz ise yaptığıkonuşmasında; Vali Pekmez’in Aksaray’da başarılı çalışmalar yaptığınıbelirterek: “Kendisi ve eşi Aksaray da iz bırakacak şekilde çalışmalar yaptı.Çok uyumlu çalıştık. Bulunduğunuz yerlerde hoş bir seda bırakmak çok önemli.Sizler hoş bir seda bırakarak gidiyorsunuz. İnanıyorum ki Adıyaman’da çok güzelişler yapacaksınız.” dedi.

Ak Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu isekonuşmasında Valilerin bütün gezdikleri yerde bayrağın yanında olduğunu Valilinbulunduğu yerin devletin makamı olduğunu söyledi. Aydoğdu: “ Bu makamınmesuliyeti, insana ağır bir yük yüklüyor. Vatandaş seni görünce ayağa kalkıyor.O hürmet sana ama seninle birlikte daha fazla taşıdığın bayrağa, temsil ettiğinCumhurbaşkanlığına, temsilcisi olduğum Türkiye Büyük Millet Meclisine enönemlisi temsilcisi olduğun milletin hâkimiyet hakkınadır. Valimiz bizim buradadevletimizin temsilcisiydi, Valimizin bakış açısı, olaylara yaklaşımındakisoğukkanlılığı hiçbir şeyi kriz haline getirmemesi Aksaray’da yaşayacak.İdarecilik budur bütün krizleri olağanlaştırmaktır. Biz hiçbir zaman devletinresmiyetini, soğukluğunu değil ki oda bazen gerekir. Ama Sayın Valimizdebelirli bir mesafede her zaman devletin haysiyetini koruyan, sıcaklığı, devletiasla ayağa düşürmeden vatandaşın gönlüne dokunan beceri ve kabiliyetini gördük.Kendisine şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Aksaray Milletvekili RamazanKaşlı’da yaptığı konuşmasında; Sayın Valimiz göreve geldiğinden kısa süre sonraunutulmayacak bir geceyi 15 Temmuz gibi bir süreci Aksaray’da yaşadığınısöyledi. “Bunu ömür boyu unutmayacaktır.” diyen Kaşlı: “Yine eşi  ile birlikte gazilerimiz, şehitlerimizinemanetini aileleri, muhtaç olanları hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Aksaray’ayaptığı katkılarından dolayı Milliyetçi Hareket Partisi adına kendilerineteşekkür ediyorum. Memleketin her tarafı bizim bundan sonraki görevlerindebaşarılar diliyorum.” dedi.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı isekonuşmasında; Vali Pekmez’in ilk atandığı günden itibaren Aksaray’ın sorunlarınavakıf şehrin konularını bilen birisi olarak tanıdığını söyledi. Yazgıkonuşmasında: “Şehrin önemli projelerinde beraber yaptığımız istişarelerdekendisinin Aksaray ne kadar sahip çıktığını önem ve değer verdiğini 2,5 yıldagördük. Bu bizim için çok değerli ve önemli. 15 Temmuz gibi bir süreçte olaylarasahip çıkışıyla ve meydanlarda sabahlara kadar sürekli beraber olduk. İlk andanitibaren birlikte olmak 30 gün boyunca meydanlarda olmak çok önemliydi. EşiHanımefendi şehit alileri, gaziler ve yardıma muhtaç aileler için yaptığı çalışmalarçok önemliydi. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Çok sevdiğimiz değer verdiğimizvalimizi güzel bir yere uğurluyoruz. Allah yardımcısı osun başarılar diliyorum”diye konuştu.

Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Ziraat OdasıBaşkanı Emin Koçak, Muharip Gaziler Derneği Aksaray şube Başkanı Mustafa Dağ dayaptıkları konuşmalarında Vali Pekmez’in Aksaray da gerçekleştirdiği çalışmalarve hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek yeni görev yerinde başarı dilekleriniilettiler.

Programda daha sonra Aksaray Valiliği adına ValiYardımcısı Şahin Bayhan, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, CumhuriyetBaşsavcısı İbrahim Cansever, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Tüzün, Özel İdareGenel Sekreteri Ramazan Altundağ, Baro Başkanı Ramazan Erhan Toprak, EsnafSanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Doğan Ceylan hediye takdim ettiler.

Program; Vali Pekmez eşi Yeşim Pekmez ile birliktedavetlilerle vedalaşmasının ardından sona erdi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.