HİZMETE TALİBİZ

Ak Parti Güzelyurt Belediye başkan aday adayı Hazım Turanyaptığı açıklamada, insan odaklı hizmet anlayışıyla, Güzelyurt kasabamıza halkahizmet hakka hizmet anlayışı ile talip olarak hizmet edeceğiz dedi.

HİZMETE TALİBİZ
30.10.2018 / 10:57 1962

Yaklaşan yerel seçimler öncesi  Güzelyurt Ak Parti Belediye başkan adayadaylığını açıklayan  Hazım Turan,  Belediyecilik hizmet odaklı birbirimdir.  Allah nasip ederse Güzelyurtkasabamızın hizmet alması yönünde elimizden gelen çalışmaları  yapacağız. Hem altyapı çalışmalarımızda hem dediğer bütün hizmetlerimizde kaliteye, yeniliğe ve sürdürülebilirliğe büyük önemvereceğiz. Belediyecilik, insan odaklı, vatandaşlarımıza hizmet etmeyiönceleyen, şeffaf, israfı önleyen, kamu kaynaklarını yine vatandaşa hizmet içinharcayan, yönetim anlayışıyla belediyeyi yönetmeyi amaçlıyoruz. Öncelikliilkemiz ve hedefimiz, vatandaşlarımızın acil olarak talep ettiği hizmetleri  biliyoruz. Yerinde tespit edip Allah’ın izniile görev verildiği taktirde , Güzelyurt’ta nitelikli ve kalıcı hizmetlerle ve projelerle talibiz.. Bizhalka hizmet hakka hizmet anlayışı ile çıktığımız bu kutsal yolda kapalıkapılar ardında değil, şeffaf ve kalıcı insan odaklı çalışmalar yapacağız.Güzelyurt kasabamız turizm yönünden Aksaray’ın göz bebeği konumunda bir ilçe ilçemizingerek ekonomisine,  gereksenüfusumsumuzun artmasına ve gençlerimizin istihdam edilmesine yönelikçalışmalarımız olacaktır. İştir insanın aynası lafa bakılmaz düsturu ile bizhizmete talibiz. Karalamalarla, oyunlarla bu zamana kadar hiçbir işimiz olmadıolamaz. Herkes kendi yaptığından mesuldür. Biz ben davası ile değil biz davasıile hizmet etmeye talibiz.   
İlçeyi değiştiren hizmetlerin kesintisiz süreceğini aktaran Turan, Güzelyurt’tayaşamı güzelleştiren, vatandaşlarımızın günlük yaşamını kolaylaştıranhizmetlerimize yenilerini eklemeye devam edeceğiz. Merkezine insanı alan biranlayışla, belediyemizin bütçe ve kaynaklarını mahallelerimize eşit, kalitelive sürdürülebilir hizmet ve projeler için kullanmayı sürdüreceğiz.

Allah’ın izni ile göreve geldiğimizde uyulacağımız projelerden bazıları  şu şekilde dedi.

GÜZELYURT PROJELERİMİZ

1 - Gölet ve çevresine mesirealanı yapımı 2 – Manastır vadisine akar su sağlanarak mesire alanı yapımı vegölet’in beslenmesi 3 – İlçe meydanını güzelleştirme çalışması yapılması 4 –Mandıra kent projesinin biran önce gerçekleştirilmesi 5 – Yerleşim şartlı villave ev yerleri dağıtımı 6 – ihtiyaç sahipleri için belediye aş evi açılması 7 –Ana cadde ve meydandaki iş yerlerinin tarihi dokuya uygun görünüme getirilmesi8 – İş İstihdamı sağlayacak yatırımcılara kolaylık ve destek sağlanması 9 –Güzelyurt’un sesi olacak radyo ve internet televizyonu kurulması 10 – Şehirkameralarının çoğaltılarak internet üzerinden izlenmesinin sağlanması 11 –Belediye garantörlüğünde tarihi evlerin restorasyon işlerinin yaptırılması 12 –Yolların ve kaldırımların modernize edilmesi ve alt yapının yenilenmeçalışmaları 13 – Mezarlıkların düzenlenmesi , ağaçlandırılması ve taziye eviyapımı 14 – Yaşlı ve kimsesizler için Hasta bakım ve ev temizliği ( evde hastabakım hizmetleri) 15 – Mesire alanlarına esnaf çarşısı projesi ( Yerelesnaflara mahsus) 16 – Piknik ve mesire alanlarına belirli süre ücretsiz taşıma17 – Güzelyurt Futbol sahasının yapılması ve takımının kurulması

18 – Güzelyurt’ta hizmet verencamilerimizin bakım , onarım işleriyle yakıtlarının karşılanması 19 –Kaymakamlık bünyesine bağlı olan Ilısu-Selime-Ihlara vadisi turizm yerlerininGüzelyurt havzası içerisinde merkez haline getirilip turların Güzelyurt’tanorganizasyonu 20- Güzelyurt’un Otelcilik ve turizmde merkez haline getirilmesi21 – Uzakdoğu dan kardeş şehirler bulunarak ( Kore-Japonya) bunların turizmedönüştürülmesi 22- Ortodoksluk dini ile ilgili turizmi ( inanç turizmi Rusya vebatı ülkeleri) canlandırmak 23 – Güzelyurt’a gelen turistlerin Güzelyurtiçerisinde gezdirilmesinin sağlanması

24- Belediye bünyesinde Calsitmaden ocağı ve Taş ocağı açılması

25- Pazar yerinin kapalı Pazaryerine dönüştürülmesi

26- Güzelyurt’a turdüzenlenmesi için İstanbul ve Antalya ya turizm ajantalarının açılması

27- Yüksek kilise Ihlara arasıyolun ve Gaziemir Güzelyurt arası yolun açılarak asfaltlanması

28- Her mahalleye Kadınaktivite merkezi ve çocuk oyun parkları yapılması

29- Akyamaç mahallesinin Susorununun giderilmesi mahalle arası yollarının yapılması ve mezarlığınındüzenlenmesi

30- Akyamaç’a düğün salonunun,Kadın aktivite merkezi açılması ve çocuk oyun parkları yapılması, maden yolununasfaltlanması ve arazi yollarının bakım onarımının yapılması.

31- Güzelyurt taşımacılık işlerininmodernize edilerek çoğaltılıp sefer sayılarının artırılması

32- Güzelyurt’un ihtiyacı veİlçemize yakışır hijyenik et entegre tesisi ve çiftçiler için soğuk havadeposunun yapılması

33- Güzelyurt Devlethastanesinin tam teşekküllü hale getirilmesinin sağlanması için çalışmayapılması

34- Mevcut olan sanayiyeyatırımcı getirilmesi için cazip teşviklerin yapılması.

35- Üniversitenin yenibölümlerinin açılması için yer ve bina tahsisi yapılarak öğrenci sayısınınartırılmasını sağlamak

36-İlçemizdeki mevcut Yüksekokul öğrencilerinin faydalanacağı sosyal aktivitelerin sağlanması

37- İlçemizdeki festivallerindaha aktif hale getirilmesi

38- İlçe meydanında periyodikaralıklarla canlı müzik ve aktivitelerin düzenli olarak yapılması

39-Güzelyurtlular Derneği ilebelediyenin daha aktif birliktelik yaparak çalışmalarının sağlanması

40- Ayda bir gün halklaistişare toplantılarının yapılması ve sorunlarının dinlenerek çözümekavuşturulması

41- Ziraat odası Güzelyurtşubesinin açılmasının kesinlikle sağlanması

Haber Yaşar Karatay


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.