HANIMLARDAN İHH KATARAKT PROJESİNE DESTEK

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Afrika'da yaşayanyaşlı, çocuk binlerce katarakt hastasının ameliyat giderlerine katkı sağlamakamacıyla hanım gönüllülerin talebi doğrultusunda iki günlük Şanlıurfa ve Mardingezisi düzenledi. 

HANIMLARDAN İHH KATARAKT PROJESİNE DESTEK
23.10.2018 / 11:17 794

İHH KATARAKT PROJESİ hakkında bilgi veren Aksaray İHHİnsani Yardım Derneği Başkanı Önder ÖZKAN, Afrika'da zor hayat koşullarınınsonucu olarak katarakt rahatsızlığının ciddi bir sorun olduğunu belirtti. Küçükyaşta çocuklarda dahi görülen körlüğün açlıkla mücadele eden insanlar için zorbir durum olduğunu ifade eden Özkan, Aksaray İHH olarak ameliyat giderlerinekaynak oluşturmak amacıyla değişik projeleri hayata geçirdiklerini söyledi.

İHH Başkanı Özkan, Kadın Kolları Biriminin gönüllüleriile iki günlük Şanlıurfa ve Mardin gezisi düzenlediklerini, geziden eldeedilecek gelir ile özellikle çocukların Katarakt ameliyat masraflarına katkısağlamayı temenni ettiklerini sözlerine ekledi.

Bir katarakt ameliyatı bedelinin 500TL olduğunuhatırlatan Özkan, sadakasının Afrika'da da değerlendirilmesini arzu edenhayırseverlere seslenerek: "Dünyada çeşitli sebeplerden dolayı milyonlarcainsan hatırlanmayı bekliyor, bizlerde onların dualarında yer almayı. İHH olarakyürüttüğümüz projeler ile Aksaray'daki tüm iyilikseverlerimize infak imkanısunuyoruz. Katarakt projesi de bunlardan biri. Hanım gönüllülerimiz bu projekapsamında hem gezip eğlendiler, hem de geziden artan para ile insanlarınsevdiklerini görecek olmalarına sundukları katkı ile iyiliğin hazzınıyaşadılar. Hayırseverlerimiz 500TL bağış yaparak bir kişinin yeşili, maviyi, enönemlisi sevdiklerini görmelerine vesile olabilirler." dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.