İMKON TOPLANTISINA BAŞKAN AKALIN KATILDI

İMKON genişletilmiş Türkiye toplantısı, çevre veşehircilik bakanı ve bakanlık üst bürokrasisinin katılımıyla gerçekleşti. İnşaatMüteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genişletilmiş Türkiye Toplantısı, Çevre veŞehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti Ankara Milletvekili Barış Aydın ve AKParti İzmir Milletvekili Necip Nasır, Aksaray Müteahhitler Birliği Recep Akalın’ınkatılımıyla İMKON Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

İMKON TOPLANTISINA BAŞKAN AKALIN KATILDI
11.10.2018 / 18:19 714

İMKON Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, Konfederasyon GenelMerkezindeki toplantının açılışında yaptığı konuşmasında, toplantınınKonfederasyona bağlı inşaat müteahhitlik alanında faaliyet gösteren Anadolu’nundört bir köşesinden 41 ili temsilen gelen Bağlı Birliklerin DernekBaşkanlarının da katılımıyla başarıyla gerçekleştiğini ifade etti. BakanKurum’un 120 bin üyesi olan İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu’nun (İMKON)inşaat sektörünün zor günlerden geçtiği bir dönemde, ziyaretlerinden duyduğumemnuniyeti dile getiren Tahir Tellioğlu, ziyaret hakkında bilgi aktarımındabulundu. Türkiye'nin dış kaynaklı entrikalarla karşı karşıya olduğu zor birdönemden geçtiğini belirten Tellioğlu, "Sektörün zorda olduğu böyle birdönemde, Sayın Bakanımızın sektörün sorunlarını dinleme anlamında teşrifetmeleri bizim için memnuniyet verici” diye konuştu. Türkiye ekonomisininlokomotif sektörlerinden biri olan inşaat sektörünün, son ekonomik daralmaylabirlikte tıkanma sürecine girdiğini söyleyen Tellioğlu, Konfederasyonumuzabağlı sektör temsilcilerinden ve konunun muhataplarından, acil çözümekavuşturulması gereken talepleri inşaat sektörü temsilcileri adına;Konfederasyon Genel Başkanı Sn. Tahir Tellioğlu, Çevre ve Şehircilik BakanıMurat Kurum’a iletti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sektörünsıkıntılarının birçoğuna katıldığını, ancak bunları el birliğiyle birlikteçözebileceklerini ifade etti.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı