ATSO HEYETİ MEGA PROJELERİ ANKARA’DA DİLE GETİRDİ

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu BaşkanıCüneyt Göktaş, Meclis Başkanı Fatih Tekin ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşanATSO Heyeti, Mega Projeleri görüşmek üzere Ankara’ya çıkarma yaptı. 

ATSO HEYETİ MEGA PROJELERİ ANKARA’DA DİLE GETİRDİ
09.10.2018 / 17:26 1416

Ak Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu, İYİ PartiMilletvekili Ayhan Erel, Milliyet.i Hareket Partisi Milletvekili Ramazan Kaşlı,Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Daire Başkanı Evren Dinçer ile Ankara’dabulaşan ATSO Heyeti Güneş Enerjisi İhtisas OSB için hazırlanan raporuMilletvekillerine teslim etti.

Demiryolu ile ilgili olarak ta Milletvekillerine açıklamayapan Heyet Ankara’dan umutlu ayrıldı. Ziyaretler sonrasında açıklama yapanATSO Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, yaptığı açıklama da “Aksaray’ımıngeleceğini yakından ilgilendiren Güneş Enerjisi OSB ve Demiryolu ile ilgiliolarak Ankara’nın kapısını çalmaya başladık.

Aksaray Ak Parti Milletvekilimiz Cengiz Aydoğdu, MHPMilletvekilimiz Ramazan Kaşlı, İYİ Parti Milletvekilimiz Ayhan Erel ve ÇevreŞehircilik Bakanlığı Personel Daire Başkanı Hemşerimiz Evren Dinçer’i makamındaziyaret ettik. Kendilerine Aksaray Sanayisinin mevcut durumdan çok daha iyiyerlerde olabilmesi için 2 Temel Projeye ihtiyaç duyduğunu bunlardan birtanesinin olmazsa olmazımızın Demiryolu diğerinin ise Güneş Enerjisi İhtisasOSB olduğunu belirttik.

Adana yolunda ilerleyen yıllarda Yeni Sanayi Sitesi, OSBve Üniversite üçgeni içerisinde aşırı derece yoğunluk yaşanacağı bununneticesinde o hatlardaki trafiğin çekmeyeceğini şehrin bir bölgede bağlıkalacağını bunun çözümünün Konya Yolu Bölgesinde Yeni bir sanayi kenti ileçözüleceğini dile getirdik. Sayın Vekillerimizde projelerimin yerinde olduğunubunun için Parlamentoda gereken tüm adımları atacaklarını dile getirdiler.

Aksaray’ın geleceği için parti ayırt etmeksizinçalışılması gerektiğini bizler gibi onlarda beyan ettiler.  Bizim bir vizyonumuz vardı ve bu vizyondoğrultusunda çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Ankara’da kapılarıçalmaya bu projeler herkesin elini taşın altına koymaya davet ettiğimizigittiğimiz her platforma dile getiriyorum. Dünya’da ülkelerin değil şehirlerinyarıştığı bir ortamda Aksaray’ın 2023 yılında ki hedeflerine ulaşmasını işdünyasının öncü kuruluşu olan Ticaret ve Sanayi Odası olarak gereken tümdesteği vereceğiz. Bu hedefleri Sayın Valimizin, Belediye Başkanımızın, KamuKurum ve Kuruluşlarımızın değerli Yöneticilerinin, Sivil ToplumKuruluşlarımızın değerli Başkanlarının ve şehrimizin tüm vatandaşlarımızınkatılımı ile gerçekleştireceğimizden kimsenin en ufak şüphesi olmasın. AksarayBüyüyecek ve Türkiye’nin gelişimine en büyük katkıyı verecektir” Dedi.

Meclis Başkanı Fatih Tekin’de, Ankara’da gerçekleşenziyaretler sonrasında yaptığı açıklamada Projelerin önemine vurgu yaparkenyaptığı açıklamasın da “Yönetim Kurulumuzun ve Meclisimizin İlimiz Sanayisiningeleceğini yakından ilgilendiren projeleri hayata geçirebilmek adına TürkiyeBüyük Millet Meclisinde İlimizin Milletvekilleri ile görüşmelergerçekleştirerek projeler hakkında bilgi verdik.  Aksaray için elzem olan ve yakın zamandahayata geçirilmezse sanayimiz adına olumsuz tablolar ortaya çıkaracak olanDemiryolu ile ilgilide görüşme gerçekleştirerek durumun ne kadar ciddi olduğukonusunda ortak noktaya vardık.  SayınMilletvekillerimiz Aksaray için gereken her şeyi yapacaklarını bizlerebildirdiler. Aynı zamandan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Daire BaşkanıHemşerimiz Evren Dinçer’de Aksaray için elinden gelen her türlü desteğivereceğini dile getirdi. Bizler ve Sanayimiz adına olumlu geçen görüşmelerininşallah ilerleyen dönümlerde neticeye dönüşeceğini umut ediyoruz. AksarayGelecek Türkiye’nin Sanayi Kenti olma yolunda birlik ve beraberlik çatısıaltında hızla büyüyecektir” Dedi.

Haber Merkezi


  • ATSO HEYETİ MEGA PROJELERİ ANKARA’DA DİLE GETİRDİ
  • ATSO HEYETİ MEGA PROJELERİ ANKARA’DA DİLE GETİRDİ
Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.