İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

İl Koordinasyon Kurulu 2018 yılı 3. Dönem toplantısı ValiAykut Pekmez başkanlığında gerçekleştirildi. Sağlık Müdürlüğü toplantısalonunda düzenlenen toplantıda 2018 yılında Aksaray’da yürütülen projeler iledevam eden yatırımların gerçekleşme durumları değerlendirildi.

İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI
04.10.2018 / 18:04 808

Toplantıya Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, Belediye Başkan YardımcısıMustafa Karahancı, İlçe Kaymakamları, İlçe ve belde belediye başkanları ileyatırımcı kurumların bölge ve il müdürleri katıldı.

Vali Aykut Pekmez toplantının açılışında yaptığıkonuşmasında Aksaray’da yürütülen projelerin son durumu hakkında açıklamadabulundu.

Vali Pekmez;  15kurum ve kuruluşun 2018 yılı yatırım programında yer alan 407 adet projenintoplam bedelinin 2 milyar 345 milyon TL olup; bunun yaklaşık 1 milyar 085 milyon TL’sinin (yüzde46) önceki yıllardaharcandığını söyledi.

Aksaray’da devam eden yatırımların 2018 yılı ödenektoplamının yaklaşık 394 milyon 360 bin TL olduğunu kaydeden Vali Pekmez Eylül ayısonu itibariyle ödenek gerçekleşmesinin yüzde 57 düzeyinde olduğunu kümülatifortalama yüzde 56 fiziki gerçekleşme sağlandığını bildirdi.

2018 yılı 3. Dönem itibariyle Aksaray’da yatırım programıiçindeki 407 adet projeden 53’ünün tamamlandığını, 324’nünün devam ettiğiniifade eden Vali Pekmez 30 projenin ise ihale ya da proje aşamasında olduğunusöyledi.

Toplantıda daha sonra Aksaray Üniversitesi Vakıflar,İller Bankası A.Ş, Medaş, Teiaş, DSİ 4. Bölge, Orman ve Karayolları Bölge Müdürleriile bakanlıkların il müdürleri Aksaray’da devam eden yatırımların 2018 yılı 3.Dönemi itibariyle son durumu hakkında bilgi verdi.

Yatırımların uygulanmasında karşılaşılan sorunlarınaşılması için kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonun sağlanmasının önemini belirtenVali Pekmez;  gerekli durumlardakendisine bilgi verilmesini istedi.

Toplantıya katılan ilçe ve belde belediye başkanlarıdevam eden yatırımların son durumu hakkında bilgi alırken karşılaştıklarısorunları ilgili bölge ve il müdürlerine aktardılar.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı