Resmi İlan

...

Resmi İlan
15.08.2018 / 17:22 1995

T.C.

AKSARAY  2. İCRADAİRESİ

2018/119 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği,kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri            :Aksaray ili Merkez Küçük Bölcek Mahallesi 1612 ada 16 nolu parsel 9264m² oluptaşınmaz parsel üzerinde betonarme-karkas olarak inşa edilmiş olanbodrum+zemin+4 katlı Bahçeşehir siteleri bulunmaktadır.TapuMüdürlüğünün tapukayıtlarına göre 1612 ada 16 nolu parsel 1 adet 3 katlı 8 adet 5 katlıbetonarme bina ve arsası vasfındadır.Taşınmaz Küçük Bölcek Mahallesi CumhuriyetBulvarı Bahçeşehir sitesi 7.blok No:43/7 adresinde bulunmaktadır.Bahçeşehirsiteleri 2007 yılında tamamlanış olup 10 yıllıktır.Değer tespitine konu daireBahçeşehir sitesi 7.blok zemin katında bulunan 67 bağımsız bölüm nolu ve 2 kapınoludairedir.Değerlemeye konu olan taşınmazın konumlu olduğu ana gayrimenkul9264 m² olup taşınmaz parsel üzerine 9 adet betonarme-karkas olarak inşaedilmiş olan blok bulunmaktadır.Taşınmazın konumlu olduğu 7.blok 1.bodrum+zemin+4normal kattan oluşmaktadır.Yapının girişi zemin kat seviyesindensağlanmaktadır.Bodrum katta ortak alan,zemin kat dahil olmak üzere meskenvasıflı bağımsız bölümler bulunmaktadır.Gayrimenkulün dış cephesi cephe boyasıile boyanmıştır.Giriş kapısı ferforje demir doğramadır.Girişin tam karşıtarafında merdiven holü bulunmaktadır.Merdivenler mermer kaplamadır.Korkuluklarferforje demir doğrama olarak yapılmıştır.Merdiven holünde alçı sıva üzerisaten boya ile yapılmıştır.Değer tespitine konu olan 7.blok zemin katta konumluolan 67 bağımsız bölüm nolu daire bina girişine göre sol cephede konumlu olupgüney-doğu cephelidir.3 oda,salon,mutfak,banyo ve balkon hacimlerindenoluşmakta olup brüt 165 m² ve net 140 m²kullanım alanına sahiptir.Odaların zeminlerilaminantparkedir.Duvarlar alçı sıva üzeri saten boyadır.Banyo,wc ve antrede yerdöşemeleri fayanstır.Banyo,wc duvarları tavana kadar fayanstır.Mutfaktamdfkaplama alt dolabı,banyoda duşa kabin bulunmaktadır.Daire iç kapıları Amerikanpanel kapı olup Odaların tavanları alçı-kartonpiyer yapılı ve spotlambalıdır.Pencereler ve balkon kapıları pvcdoğramadır.Binaasansörlüdür.Binadoğalgazlı olup daire içerisine doğalgaz tesisatı çekilmemiştir.Gayrimenkulçarşı merkezine tek vasıta ile ulaşım mesafesindedir. Gayrimenkul siteiçerisinde konumlu olup çevresinde kendisiyle benzer özelikte 3 ve 5 katlıapartmanlar bulunmaktadır.Gayrimenkul çevresinde 30 metrelik yol,büyükbölcekcaddesi gibi önemli noktalar bulunmaktadır.Taşınmaz parsel ayrık nizam 5 katkonut imarlı bölgede yer almaktadır.Yapı kullanım izin belgesimevcuttur.Aksaray Tapu Müdürlüğünün tapu kayıtlarına göre67 bağımsız bölüm noludaire borçlu adına kayıtlıdır.Değer tespitine konu olan 67 bağımsız bölüm noludaire 75/9264 arsa paylıdır.Kat mülkiyeti kuruludur.Çevrede yapılaşma oldukçayoğundur.Eğitim ve sağlık kuruluşlarına yakındır.Elektrik,su ve kanalizasyongibi bütün alt yapı hizmetleri tamamlanmıştır.

Kıymeti                :200.000,00 TL

KDV Oranı           :%1

Kaydındaki Şerhler         :tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü     :10/10/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü     :09/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri             :Mezat Salonu - Taşpazar Mah. Ebulfeyz Elçibey Cad. Adalet Sarayı Zemin KatMERKEZ / AKSARAY

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                Satışşartları :

                1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi günöncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tradresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahminedilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını vesatış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada isteklibulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonrakibeşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronikortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerinigeçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcıçıkmazsa satış talebi düşecektir.

                2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında peyakçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satışpeşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslimmasraflarıalıcıya aittir. TellâllıkHarcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacaklarırehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrükresmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardanalınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

                3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindekihaklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgelerile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapusicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

                4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihalebedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar vekefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan vediğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır.İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsilolunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

                5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olupgideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

                6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmişsayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/119 Tlmt. sayılı dosyanumarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/08/2018

 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.