TÜRBELERE ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILDI

Aksaray Belediyesi,çeşitli mahallelerde bulunan türbelerin bakımını ve çevre düzenlemeleriniyaparak, tertemiz bir şekilde ortaya çıkarıyor. 

TÜRBELERE ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILDI
10.08.2018 / 18:21 1074

Belediye Başkanı HalukŞahin Yazgı’nın  “Başkan Mahallemizde”projesi kapsamında gerçekleştirdiği mahalle toplantıları sırasında Hacı Hasanlıve Hamidiye Mahallelerinde bulunan Kemal Baba Türbesi ile Ali Baba Türbesininyapılacak çevre düzenlemesiyle bir an önce bakıma alınması konusunda verdiğitalimatla, iki türbede bakıma alınarak tertemiz bir şekilde gün yüzüneçıkarıldı.

Şehrin tarihte birçokveli ve evliyaya ev sahipliği yaptığını belirten Belediye Başkanı Haluk ŞahinYazgı,ilim ve irfan merkezi Aksaray'da birçok âlimin mezarının bulunduğunuifade ederek, şunları kaydetti:"Aksaray'da hemen her yerde bir âliminmezarı bulunabiliyor. Bizler bu konuda çok hassas davranıyoruz. Herhangi biryerde imar çalışmalarımızı yaparken bu mezarlara rastlıyoruz. Türbelere zararvermeden, orada yatanların aziz ruhlarını incitmeden, etrafını kapatmakgerekiyorsa kapatarak bazen yolun yönünü değiştirerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu arada bakım gerekentürbelerimize gerekli bakımları ve çevre düzenlemelerini yapıyoruz. Bunlardanbirisi HacıHasanlı Mahallemizde bulunan Kemal Baba Türbemiz diğeri ise HamidiyeMahallemizde bulunan Ali Baba Türbemizdir. Kemal Baba türbemizin etrafındaçevre düzenlemesi yapıldı.Çiçek dikildi.Bakımları yapıldı ve çok güzel birşekilde ortaya çıkarıldı.Ali Baba Türbemizinde etrafındaçevre düzenlemesi yapılarak ağaçlar budandı.Otlar ve taşlar kaldırılarak yanınaçocuklarımız için oyun parkı yapıldı. Yaptığımız çalışmalarla türbelerimizitertemiz bir şekilde gün yüzüne çıkarmış olduk"dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.