ASÜ 9 DEVLET ÜNİVERSİTESİ ARASINDA

AksarayÜniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ASÜ’nün Türk StandartlarıEnstitüsü (TSE) tarafından verilen ISO 9001 Kalite Yönetimi Sistem Standardı Belgesinesahip bir Üniversite olduğunu söyledi. 

ASÜ  9 DEVLET ÜNİVERSİTESİ ARASINDA
09.08.2018 / 18:24 833

TSE’nin,65 başvuru arasından 51’ini kabul ettiğini ve bunlardan 9’u devlet, 5’i, vakıf 14’ünede tüm Üniversiteyi kapsayacak nitelikte belge düzenlediğini ifade eden Şahin,ASÜ’nün 9 devlet üniversitesi arasında yer aldığını belirtti. ISO 9001 KaliteYönetim Sistemi’nin, pek çok kuruluşun uygulamaya koyduğu ve kurumsallaşmadabüyük önem arz eden ürün ve hizmet esaslı bir standart olması itibariyle önemliolduğuna dikkat çeken Rektör Şahin, “Kurumların bu belgeyi alabilmesi için kaliteyönetim sistemi hedef ve politikalarını tanımlaması ve işleri de tanımlandığı şekildeyürütmesi gerekiyor. Üniversitemiz gerekli tüm şartları sağlamış ve bu durum,yapılan denetimlerle de belirlenmiştir. Kuruma olan güven bakımından da önemarz eden ISO 9001 Kalite Belgesi, uluslararası bir standart haline gelmiştir.İlgili belgenin alınmasında emeği olan ve çalışmalarıyla sürece katkı sunanherkese çok teşekkür ederiz” dedi.

TürkStandartları Enstitüsü TS EN ISO 9001 Kalite Yönetimi Sistem Standardı içinbugüne kadar toplam 65 adet başvuru oldu. TSE, 14’ü tüm üniversiteyi kapsayacakşekilde ve fakülte, yüksekokul, hastane gibi toplam 51 akademik birime bubelgeyi verdi. ASÜ tüm Üniversiteyi kapsayacak şekilde düzenlenen belgeye sahip14 Üniversite arasında yer alıyor.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı