BAŞKAN YAZGI ‘NIN DEV EKİBİ NAKKAŞ’DA

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın 48 Mahalleyikapsayan  “Başkan Mahallemizde” projesi bukez Nakkaş mahallesinde gerçekleştirildi

BAŞKAN YAZGI ‘NIN DEV EKİBİ NAKKAŞ’DA
28.07.2018 / 17:41 1167

250 Kişilik çalışma ekibi ve ekipmanlarıyla sabah saat07.30’da Nakkaş Mahallesinde bir araya gelen Aksaray Belediye Başkanı HalukŞahin Yazgı, tüm birimlerin personellerine Nakkaş mahallesinde yapılmasıgereken çalışmaların en güzel şekilde yapılması konusunda talimat verdi.

Başkanın talimatlarıyla Nakkaş mahallesinin her bölgesinedağılan belediye ekipleri temizlik çalışması başta olmak üzere, kanalizasyon,su,asfalt, yol, kaldırım, yol çizgisi, birçok alanda hummalı bir çalışma yaptı.

Belediyem Kapımda ekibi de mahalledeki tüm evleri ziyaretederek istek ve talepleri topladı.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Mahalle Muhtarı KamilBayrak  ile birlikte İsmail Berk adlıvatandaşı evinde ziyaret edip, birlikte kahvaltı yaparak hayır dualarını aldı.

Başkan Yazgı daha sonra ziyaretlerini şu şekildegerçekleştirdi

Meral Uçkun adlı vatandaş ve çocukları ziyaret edildi.İstekve önerileri dinlendi.

Alperen Aksoy ve ailesini evinde ziyaret edilerek hasbihaledildi. Ali Akoda adlı vatandaş evinde ziyaret edildi.

Başkan Yazgı ve beraberindekiler, Nakkaş Mahallesinde eğitimveren Özel Ak İrfan İlkokulu ziyaret edilerek okul idarecileri ve öğretmenlerinistek ve önerilerini dinlendi.Ardında da yine aynı okulda yaz kurslarındaeğitim gören öğrenciler ziyaret edildi.

Başkan Yazgı, Nakkaş Mahallesinde  başlatılan çalışmaları yerinde inceleyerek,Ulusal ve Yerel basın mensuplarına "Başkan Mahallemizde" adlı projehakkında bilgiler verdi.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünün Huzurlu Yaşam Aracı ile evdesağlık ve sosyal ihtiyaçları karşılanan  Süheyla Kapan adlı vatandaş evinde ziyaretedilerek hayır duaları alındı.

Çınar ailesinin özel çocukları Ramazan Çınar adlı özel çocukziyaret edildi. Başkan Yazgı “ Elinden gelen bütün fedakârlıklarıyla çocuklarınabakan ailelerimizden Allah razı olsun.”dedi.

Nakkaş Yeni Camiinde kılınan Cuma ve İkindi  namazısonrası camii cemaati ve mahalle sakinleri ile edildi.

Nakkaş Mahallesinde ikamet eden Gazi Şammaz Akkuş ileailesini evinde ziyaret edildi.

Başkan Yazgı,eşi Hasibe Hanımla birlikte   ŞehitPolis Memuru Süreyya Kınay'ın eşi ve çocuklarını da  evinde ziyaret edip, hayır dualarını aldı.

Nakkaş Mahallesindeki okul ziyaretleri kapsamında  Hacı Kerim Yardımlı İmam-Hatip Ortaokulu'na daziyaret gerçekleştirilerek öğretmenlerin istek ve önerilerini dinlendi. 

Başkan Yazgı, Özel Liderler Anaokulu'nuda ziyaret edereköğretmen ve öğrencilerin istek ve önerilerini dinledi. 

Başkan Yazgı, Nakkaş Mahallesini ziyaret sırasında, ailebüyüğünü kaybeden Çorakçı ailesine taziye ziyaretinde bulundu.MerhumeyeAllah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diledi.

Başkan ve beraberindekiler daha sonra Mahallede faaliyetgösteren işyerlerine giderek esnafları ve vatandaşları ziyaret edip hayırlıişler diledi.

Başkan Yazgı, Nakkaş Mahallesinde bulunan Spor Tesislerinde deAksaray Belediye Spor'un Yaz Spor Okulu açılışını gerçekleştirdi.Tüm sporcularaçalışmalarında başarılar diledi.

BAŞKAN MAHALLE MECLİSİ TOPLANTISINDA VATANDAŞLARI DİNLEDİ

Mahalle meclisi toplantılarıyla bugüne kadar 8 mahallede binlercekişiyle birebir görüşen Başkan Yazgı, Nakkaş Mahallesindede vatandaşlarla mahallemeclis toplantısında bir araya geldi.

“Talep ve önerilerinizi dinlemeye geldik” diyen BaşkanYazgı, Aksaray Belediyesinin vizyon projelerinden bahsetti. Gün boyuncamahallede yapılan çalışma hakkında mahalleliye bilgi verdi.

Sözü halka bırakan Başkan Yazgı, vatandaşların istek vetaleplerini tek tek dinledi. Sorularını cevaplandırdı ve Mahallelininbeklentilerine karşılık verdi.

Aksaray Belediyesinin kapılarının herkese açık olduğunuaçıklayan Başkan Yazgı, kendisiyle görüşmek isteyenleri Salı günlerigerçekleşen ‘Halk Günü’ toplantılarına davet etti.

Aynı günün akşamında ‘Mahallemde Sinema’ projesi ile mahallesakinlerine yönelik Açık Hava Sinema film etkinliği gerçekleştirildi.

Mahalle Muhtarı Kamil Bayrak, mahallelerinde gerçekleştirilenhizmet çalışmalarından dolayı Nakkaş Mahallesi halkı adına Başkan Yazgı ve ekibineteşekkür etti.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.