AKTÜRK KADİR GECESİNİ KUTLADI

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, Kadir Gecesivesilesiyle kutlama mesajı yayınladı.

AKTÜRK KADİR GECESİNİ KUTLADI
08.06.2018 / 10:58 1802

Başkanı Hamza Aktürk mesajında, “Zaman ve mekânlar kendilerindemeydana gelen önemli olaylarla değer kazanırlar. Yüce Kitabımızda “bin aydandaha hayırlı” (Kadr, 97/1-5) olduğu bildirilen Kadir gecesi, insanlık içinkurtuluş reçetesi olan Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, aydınlık veesenliğin bütün dünyayı kuşattığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği bir kutlugecedir.
Kadir Gecesi, kadir kıymet bilme, Rabbimizin bizlere sunduğu sayısız nimetlerinfarkında olma zamanıdır. Kadir Gecesini gereği gibi anlayıp hakkıyladeğerlendirmenin yolu, Kur’an’ı lafzıyla okumanın ve dinlemenin yanında,yaptığı çağrıyı anlamaktan, üzerinde derin bir şekilde düşünmekten ve manaikliminde yol alarak hayatımızda O’nu rehber edinmekten geçer.

Çünkü Kur’an; İslam Medeniyetinin temelini teşkil etmiş,insanlığın yolunu aydınlatmış, fert ve toplum hayatındaki temel ahlakî vesosyal problemlerin hak ve adalet ekseninde çözülmesine ışık tutacak, insanlarıgeleceğe hazırlayacak ilâhî ölçüleri getirmiş ilahî bir kitaptır. Böyle olduğuiçin de, Kur’an’ı anlamaya ve onun getirdiği güzellikleri yaşamaya çalışan herinsan, her gecesini Kadir Gecesi gibi değerlendirme imkânı elde edebilir.

Bu gece aynı zamanda esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı,sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği bir kutlu gecedir.Bizler, hayatımızın çok hızlı seyreden akışı içinde böylesi müstesna gecelerikendimizi yenileme fırsatı olarak değerlendirmeli, hikmet gözüyle kendimizisorgulayıp, özeleştiri yapıp, işlediğimiz hatalara tövbe edip af ve bağışlanmadilemeliyiz. Bu gecede, kendimizle, Yüce Yaratıcımızla ve çevremizle barışiçinde yaşamanın ve hayatımızı anlamlı kılmanın yollarını aramalıyız.

Bu mübarek gecenin rahmet ve mağfiret ikliminde Yüce Allah’tanbize imanı sevdirmesini, bizleri samimiyetten ve istikametten ayırmamasını,doğruyu bulduktan sonra kalplerimizi eğriltmemesini ve bizleri affetmesinidileyelim.

Bu duygu ve düşüncelerle herkesin Kadir Gecesini tebrik ediyor bugecenin, ülkemizin, İslâm âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığınhidayet, barış ve huzuruna, bütün müminlerin tövbelerinin ve dualarınınkabulüne vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum”dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.