Resmi İlan

...

Resmi İlan
08.06.2018 / 17:54 1044

T.C.

AKSARAY 1. İCRA DAİRESİ

2011/6032 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMAİLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği,kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aksaray ili Merkez İlçesi Yenikent KasabasıSerdar Yaylası Mevkii 657 nolu parsel 6505 m2 olup;tapu kayıtlarına göretaşınmaz ev ve avlusu vasfında olup taşınmaz parsel üzerinde tek katlıbir evbulunmaktadır.Taşınmaz parsel üzerinde ayrıca ekonomik değeri olmayan basityapılar bulunmaktadır.Tapu Müdürlüğünün tapu kayıtlarına göre Taşınmazın tamamıborçlu adına kayıtlıdır. Taşınmaz parsel İmar planı içerisinde bulunmaktadır.Ev tek katlıdır.Yığma olarak yapılmıştır.Çatılıdır.2 oda,salon ve mutfakbölmelerinden oluşan yapı 80 m2 oturumlu olup;toplam alanı:80m2 dir.Kapılarıahşap doğrama ve pencereleri pvcdoğramadır.Tavanları düz tavan,duvarlarıkerpiçten yapılmıştır.Dış kapısı demir kapılıdır.GüneşEnerjilidir.Yapı oldukçaeski olup Yıpranma oranı %30?dur.Yapım tekniği ve gösterdiği özellik nedeniyle2.sınıf B yapı konumundadır.yapı yaklaşık m2 maliyeti: 390,00 TL/m2 dir.TekKatlı Evin değeri:80*390,00*0,70(%30 Yıpranma payı)=21.840,00 TL.sı edebileceğihesaplanmıştır. Parsel Mevki olarak Yenikent Kasabası Serdar Yaylası Mevkiindebulunmakta olup taşınmazın çevresi tel çit ile çevrilmiştir.Taşınmaz parsel 7metrelik yola cepheli olup ara parseldir.Bu gibi özellikler dikkate alındığındabu arsanın serbest piyasaya emlak değerinin m2?si 10,00TL?den 6505m2 arsanın6505m2x10,00TL/ m2=65.050,00TL.dir.Satışa koru taşınmaz parselin üzerindebulunan tek katlı evin değeri 21.840,00 TL.sı,taşınmazın zemin değeri 65.050,00TL.sı olmak üzere taşınmazın üzerinde bulunan muhdesatlarla birlikte toplamdeğerinin 86.890,00 TL.dir.

İmar Durumu: Yok          Kıymeti:86.890,00 TL

KDV Oranı: %18                KaydındakiŞerhler: ipotek ve haciz şerhleri

1. Satış Günü     :26/07/2018 günü 10:30 - 10:35 arası  2.Satış Günü         : 28/08/2018 günü 10:30- 10:35 arası

Satış Yeri: Mezat Salonu - Taşpazar Mah. Ebulfeyz ElçibeyCad. Adalet Sarayı Zemin Kat MERKEZ / AKSARAY

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinciartırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadaresatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Buartırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsaalacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur.Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinciartırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonunakadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahminedilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satışgiderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedellealıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermelerilazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzeresüre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslimmasraflarıalıcıyaaittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelindenödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bugayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olaniddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmelerilazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadanhariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içindeödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir.İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshinesebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihalebedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizindenmüteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükmehacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminatbedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesingörebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıyabir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş vemünderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin2011/6032 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilanolunur.06/06/2018


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı