Resmi İlan

...

Resmi İlan
29.05.2018 / 17:38 1021

T.C.

AKSARAY

2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞMEMURLUĞU

2018/21 SATIŞ

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi,niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Aksarayİl, Güzelyurt İlçe, 263 Ada, 69 Parsel, YAPRAKHİSAR Mahalle/Köy, Dikmen Mevkii,Aksaray ili Güzelyurt ilçesi Yaprakhisar köyü Dikmen mevkii 263 ada 69parselsayılıtaşınmazana yola yaklaşık 200 metreolmayan ve en az 5 senedirekilmeyentapu kayıtlarına göre tarla olan arizi fiilen kullanılmamaktadır. Çoktaşlı olduğu için tarla yapılması içinbirazmarafı olacağı ana yolayola yakınolmayan diğer parlelle ilgili aynı değerde hesaplanmıştır.

Adresi                          : Aksaray İl, Güzelyurt İlçe, 263 Ada,69 Parsel, YAPRAKHİSAR Mahalle/Köy, Dikmen Mevkii,

Yüzölçümü                  : 21.058,00m2

Kıymeti                        : 14.000,00 TL

KDV Oranı                 : %18

Kaydındaki Şerhler    : Yok

1. Satış Günü               : 11/07/2018günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü               : 27/08/2018günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri                      :Mezat Salonu - Taşpazar Mah. Ebulfeyz Elçibey Cad. Adalet Sarayı Zemin KatMERKEZ / AKSARAY

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Aksarayİli, Güzelyurt İlçe, 205 Ada, 155 Parsel, YAPRAKHİSAR Mahalle/Köy, DikmenMevkii, Aksaray ili Güzelyurt ilçesi ilçesYaprakhisar köyü sınırlarındabulunan205 ada115 numaralı parsel 6.013,27 m2 olup, hali hazırda tarla olup,üzerinde arpa ekilidir. Ana yola uzak mesafede ulaşımı biraz zordur.

Adresi                          : Aksaray İli, Güzelyurt İlçe, 205 Ada,155 Parsel, YAPRAKHİSAR Mahalle/Köy, Dikmen Mevkii,

Yüzölçümü                  : 6.013,27m2

Kıymeti                        : 4.000,00 TL

KDV Oranı                 : %18

Kaydındaki Şerhler    : Yok

1. Satış Günü               : 11/07/2018günü 14:10 - 14:20 arası

2. Satış Günü               : 27/08/2018günü 14:10 - 14:20 arası

Satış Yeri                      :Mezat Salonu - Taşpazar Mah. Ebulfeyz Elçibey Cad. Adalet Sarayı Zemin KatMERKEZ / AKSARAY

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             Satış şartları :

             1- İhale açık artırma suretiyleyapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden öncekigün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tradresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahminedilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını vesatış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada isteklibulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonrakibeşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronikortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerinigeçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcıçıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin,tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar bankateminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde(10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcıileteslimmasraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğanvergiler satış bedelinden ödenir.

             3- İpotek sahibi alacaklılarladiğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz vegiderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemizebildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkçapaylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilenmühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğinceihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak suretiile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleribedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıcatemerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrütfaizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsaöncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibarenherkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyenalıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerinşartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgialmak isteyenlerin 2018/21 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüzebaşvurmaları ilan olunur.28/05/2018

 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı