Resmi İlan

...

Resmi İlan
25.05.2018 / 17:40 917

T.C.

AKSARAY

2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Dosya No: 2018/11 Satış

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

                Satılmasınakarar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

                TaşınmazınTapu Kaydı ve Özellikleri: Aksaray İli, Merkez İlçesi, Paşacık Mahallesi, 79Cilt Nolu, 7785 sayfa nolu, 5374 ada 2 parselde, 886,00m² yüzölçümlü, Arsaniteliğinde tapu da kayıtlı olan taşınmaz üzerinde herhangi bir muhdesatolmayıp parsel boştur.Arsa vasfındadır. Parselinİmar Durumu; Yola mesafesi:5.00mt, İnşaat Tarzı: Ayrık Nizam,Kat adeti: 4 kat, Saçak Seviyesi: 12.50, Taks(Taban Alanı Katsayısı): 0.30, Kaks (Katlar Alanı Katsayısı): 1.20, Toplamİnşaat Alanı: 1063 m2,Taşınmaz Mevcut imar durumuna göre 4 kata müsaadeli Konutsahası konumunda 5593. sokak (15 metrelik yol) ve 5594. sokak (10 metrelik yol)cepheli köşe başı parsel konumunda bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu mevkiiye18. madde uygulaması yapılmıştır. Ulaşım yolu açılmıştır. Elektrik, su, ptt,doğalgaz gibi alt yapı hizmetleri tamamlanmıştır. Şehir merkezine ulaşım toplutaşıma araçları ile yapılabilmektedir. Yakın çevresinde okul ve resmi binalaryoktur. Şehrin ticaret merkezine yakın bir konumdadır. Taşınmaz parsel AksarayBelediyesi imar planı içerisinde bulunmakta olup belediye hizmetlerindenfaydalanmaktadır.Taşınmaz parsel mevki olarak paşacık Mahallesi Şafak camisineyakın bir konumdadır. Taşınmazın Tam hissesi satılacaktır. Ayrıntılı bilgi tapukaydında, bilirkişi raporunda ve dosyasındadır.

İmar Durumu    : Var     Takdir Olunan Kıymeti: 443.000,00 TL     KDV Oranı           :%18

1. Satış Günü     :17/07/2018 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü     :13/08/2018 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri             :Taşpazar Mah. Ebulfeyz Elçibey Cad. Adalet Sarayı Zemin Kat Mezat SalonuAksaray

                Satışşartları :

                1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi günöncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tradresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahminedilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını vesatış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada isteklibulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonrakibeşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronikortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerinigeçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcıçıkmazsa satış talebi düşecektir.

                2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında peyakçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satışpeşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslimmasraflarıalıcıya aittir. Tellâliyeresmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

                3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindekihaklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgelerile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapusicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

                4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihalebedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar vekefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan vediğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır.İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsilolunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

                5- Şartname,ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideriverildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

                6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmişsayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11 Satış sayılı dosyanumarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,

                İşbu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilanolunur. 22/05/2018


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı