SEÇMEN LİSTELERİ ASKIYA ÇIKTI!

24 Haziran'da yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekiliseçimleri için seçmen listeleri Aksaray genelindeki muhtarlıklara asıldı.Seçmen kayıtları, e-devlet'ten ve YSK sayfasından sorgulayabilirsiniz.

Muhtarlıklar Hafta Sonları Da Hizmet Verecek.

SEÇMEN LİSTELERİ ASKIYA ÇIKTI!
05.05.2018 / 14:50 1484

Seçmen kütüğü listeleri muhtarlıklarda askıya çıktı.Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) hazırladığı seçim takvimine göre; muhtarlıkbölgesi askı listeleri 12 Mayıs cumartesi gününe kadar askıda kalacak.Muhtarlıklar hafta sonları da hizmet verecek. Büyük Bölcek Muhtarı Sinan Yavaş;“Seçmenleri, kayıtlarını kontrol etmek için son dakikaya kadar beklememelerikonusunda uyardı. Yavaş, seçmen kayıtlarının muhtarlıkların yanı sıra E-Devletsistemi üzerinden de sorgulanabileceğini dile getirdi.

Seçim Yeri Sorgulama Nasıl Yapılacak?

Yurt İçi seçmen sorgulama yapmak içinhttps://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp sitesine girip,"Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl", "T.C. Kimlik Numarası","Nüfusa Kayıtlı Olduğu Sıra No" gibi bilgileri doldurduktan sonraresim doğrulaması yaptığınızda nerede oy kullanacağınızı öğrenebilirsiniz

ADRES DEĞİŞİKLİĞİ YAPMAK İSTEYENLER DİKKAT!

Yerleşim yeri adresini başka ilçelere aldırmak isteyenseçmenler başvurularını, askı süresi içinde herhangi bir nüfus müdürlüğüne deyapabilirler.

Öğrenciler ise Öğrenim gördükleri okuldan, o okulunöğrencisi olduklarına ve yurt müdürlüklerinden, yurtta kaldıklarına ilişkinalacakları belgeler ile kaldıkları yurtların bağlı bulunduğu ilgili nüfusmüdürlüklerine bizzat başvururlar ve tescil edilen adrese ilişkin imzalı veonaylı adres beyan formunun bir örneği ve eklerini ilçe seçim kurulubaşkanlığına teslim edecek.

Ayrıca Büyük Bölcek Muhtarı Sinan Yavaş Seçmenlere askılistesine bakmaları konusunda uyarırken, listede ismi çıkmayan vatandaşlarımızAile kağıdı alarak ilimizdeki  YüksekSeçim Kuruluna bildirmeleri gerektiğini Hastalığı veya engeli sebebiyle yatağabağımlı olan seçmenler seyyar sandıklarda oy kullanabilmek için, bir yakınıtarafından www.ysk.gov.tr internet adresinde bulunan "Seyyar Sandık KuruluTalep Formu" ile ilçe seçim kurulu başkanlığına veya ilçe seçim kurulubaşkanlığına gönderilmek üzere muhtarlığımıza başvurabilirler. "SeyyarSandık Kurulu Talep Formu" ile birlikte "engeli nedeniyle yatağabağımlı olduğu" veya "hastalığı sebebiyle yatağa bağımlı olduğu"ibaresinin yer aldığı sağlık raporunun ibrazı gereklidir” dedi.

Haber Vedat T.


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.