LGS TÜRKİYE BİRİNCİSİ AKSARAY’DAN

LGS’de Türkiye birincisi olan Aksaray Piri Mehmet Paşa Ortaokulu öğrencisi İbrahim Sesçi’nin annesi mutluluk göz yaşlarını tutamadı. Vali Aydoğdu Türkiye birincisi olan İbrahim Sesçi’yi (14) alnından öperek başarıların devamını dileyerek,Aksaray zirvede olmaya devam edecek. Sanayisiyle, Tarımıyla, Gençlik Sporuyla, Milli Eğitimi ile her yönü ile Aksaray bir atak içerisinde bu gurur verici bir durum. Zirveye çıkmak zor zirvede kalmak daha zor. Gelecek yıllarda bu zirvedeki yerimizi korumak ve daha ileriye taşımak için arkadaşlarımızla birlikte el birliği ile çalışmaya devam edeceğiz dedi.

LGS TÜRKİYE BİRİNCİSİ AKSARAY’DAN
02.07.2022 / 16:10 207

Aksaray Piri Mehmet Paşa 8.sınıf öğrencisi LGS’de 90 net yaparak Türkiye birincisi oldu.  Aksaray Piri Mehmet Paşa Ortaokulu 8-B öğrencisi İbrahim Sesçi 2022-2023 LGS sınavında 90 net yaparak Türkiye birincisi oldu.Türkiye genelinde 193 kişiden biri olan İbrahim Sesçi Türkiye birincisi olurken aynı zamanda Aksay birincisi oldu.
Türkiye genelinde 5 Haziran 2022'de yapılan LGS sınav sonuçları açıklandı. 8'inci sınıf öğrencilerinin katılım sağladığı sınava 1 milyon 31 bin 799 öğrenci girerken, katılım oranı yüzde 83 olarak görüldü. 
Aksaray’dan Piri Mehmet Paşa Ortaokulu öğrencisi İbrahim Sesci 90sorunun  90 ‘da tam yaparak 500 puanla Türkiye birincisi  oldu. LGS Sonuçlarının açıklanması ile birlikte Vali Hamza Aydoğdu;  LGS’de Türkiye birincisi olan  8 sınıf öğrencisi İbrahim Sesçiyi tam altın ve tablet vererek ödüllendirdi.
Aksaray Valiliği LGS’de Türkiye birincisi olan 8 sınıf öğrencisiİbrahim Sesçi’ye Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü Konferans Salonunda ödül töreni düzenledi.
Ödül Törenine Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Aksaray İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, İl Sağlık Müdürü Abdullah Güleç, İŞKUR İl Müdürü Mahmut Akkuş,Okul Müdürü Fatih Duman, öğretmenler, anne Fatma Sesci, baba Barış Sesci, katıldı.
Ödül töreninde konuşan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu; Bugün sınav sonuçları açıklandı ve Aksaray birinciyi çıkarmış oldu. Türkiye’de LGS sınavlarında birinci ibram Sesçi kardeşim birinci oldu diye konuşan Vali Aydoğdu ben öncelikle geldiğimiz gün akademik başarı ile ilgili bir şube müdürümüzü görevlendirdik. Biz okullarımıza yaklaşık 70 binin üzerinde kitap dağıtık valilik olarak 15’in üzerinde deneme sınavı yaptık ve çocuklarımızın bütün akademik süreçlerini beraber takip ettik ve bunun sonucu olarak da bugün Aksaray hak ettiği yerde ve zirvede dedi.
Vali Aydoğdu konuşmasının devamında; Ben öncelikle İbrahim kardeşime teşekkür ediyorum. Anne babasına ve okul müdürüne çok teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürü de Milli Eğitim Müdürümüze ve kerem kardeşime ediyorum.  Aksaray hem Üniversite hazırlıkta biliyorsunuz Üniversiteyerleştirmede 39. Sırada ÖSYM verilerine göre 6 sıraya çıktı. Bugünde LGS sınavının sonuçlarına göre de Türkiye birincisini çıkarmış oldu.  Bu gurur öğretmenlerimizin okul müdürümüzün Milli Eğitim Müdürümüzün en çokta anne ve babalarımızın diyen Vali Aydoğdu Aksaray zirvede olmaya devam edecek. Sanayisiyle, Tarımıyla, Gençlik Sporuyla, Milli Eğitimi ile her yönü ile Aksaray bir atak içerisinde bu gurur verici bir durum. Zirveye çıkmak zor zirvede kalmak daha zor, gelecek yıllarda bu zirvedeki yerimizi korumak ve daha ileriye taşımak için arkadaşlarımızla birlikte el birliği ile çalışmaya devam edeceğiz diye konuştu.    
LGS’de Türkiye birincisi olan İbrahim Sesçi ise konuşmasında; 5 Temmuz’da başlayan destekleme yetiştirme kurusunda çalışmaya başladığını, yaklaşık bir senedirokulda ve evde yaptığıprogram dahilinde çalıştığını ifade ederek öğretmenlerime ve okul müdürüme çok teşekkür ediyorum ananeme ve baba çok teşekkür ediyorum üstümde çok emekleri var diye konuşan LGS Türkiye birincisi İbrahim Sesçi hedefinde Uzay mühendisliği olduğunu belirtti.
Anne Fatma Sesçi LGS sınavında Türkiye birincisi olan oğlu  İbrahim Sesçi’nin  Valilik tarafından yapılan ödül töreninde sevinç göz yaşlarını tutamayarak emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu mutluluk kelimelerle anlatılmaz gurur verici bir olay Rabbim herkesin çocuğuna ve ailesine bu mutluluğu yaşatsın ifadelerine yer verdi.
Baba Barış Sesçi ise konuşmasında; İbrahim’in yetişmesi için elimizden gelen her şeyi yaptık. Okul Müdürümüze ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum hepimizin çabası ile bugünlere geldik. İnşallah bundan sonrası daha da iyi olur dedi.
Okul Müdürü Fatih Duman; 5 Temmuz itibariyle okulumuzda destekleme yetiştirme kurslarına başlıyoruz sene sonuna kadar 5 Haziran’dan öncede kurslarımızı bitiriyoruz. Öğrencimiz sadece okulumuzun destekleme ve yetiştirme kurslarına gelerek ve düzenli çalışarak bu başarıyı elde etti diye konuştu.
Haber: Yaşar Karatay  


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.