5 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

Aksaray OSB'de dört ay önce temeli atılan LC Waikiki yönetimi ile Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Ticaret Borsasında bir araya gelerek Mayıs ayında istihdam edilmek üzere 1000 kişi için görüşmeler yaptı.  LC Waikiki   fabrikası tam kapasite üretime geçtiğinde 5000 kişi Aksaray Organize Sanayi bölgesindeki fabrikada istihdam edilecek.

5 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK
23.03.2022 / 06:14 369

Aksaray Ticaret Borsasında yapılan istihdam toplantısına Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, LC Waikiki İdare İşler Müdürü Barış Eyüp Oğlu,LC Waikiki yönetim kurulu üyeleri, Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Göktaş, Aksaray İŞKUR İl Müdürü Mahmmut Akkuş, Milli Eğitim Müdür Hacı Ömer Kartal ve STK Başkanları katıldı. 
Aksaray Ticaret Borsasında yapılan istihdam toplantısında konuşan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu; Çok anlamlı bir anlamlı toplantı için bir araya geldik. Arkadaşlarımız İstanbul'dan geldiler. Toplantıdan sonrada Organize Sanayi Bölgesinde diğer büyük firmalarla ilgilide toplantılar yapacaklar oraları gezecekler.  Bizi en çok mutlu eden şu LC Waikiki dünya markası lokasyon olarak bu bölgede başka illerde de yatırım yapmak istediler ancak o dönem milletvekillerimiz, Borsa başkanımız, Ticaret Odası başkanımız, Aksaray'ın hakka ten kalbi Aksaray için atan insanlarımızın gayretleri ile 550 bin metre kare kapalı alan olan, geçen 4 ay önce yönetim kurulu üyesi Necip bey ile biz temel attık. Şimdi yaz aylarına doğru inşallah Ramazan'dan sonra kademeli olarak  LC Waikiki bin kişiye yakın kişiyi işe başlatacak. Fakat bunlar yüz yüz olabilir, yetmiş yetmiş olabilir, yüz elli, yüz elli olabilir ve işin sonunda beş bine yakın bir istihdam sağlanacak Aksaray'da. Değerli Arkadaşlar bu inanılmaz bir olay bununla birlikte ben akşam şunu düşündüm   LC Waikiki'ye arkadaşlarımız bir istihdam için insan kaynağı bulacaklar, diğer taraftan Eskil açılıyor, diğer taraftan Sultanhanı, diğer taraftan Ortaköy açılıyor. Benim hep hayalim şu inşallah Aksaray kendine yetecek, daha sonrada çevre illere de istihdam konusunda cazibe merkezi olacak bir il olacak. Bu hayal değil bu bir şekilde işte gördüğünüz gibi oluyor.  Şimdi biz arkadaşlarımızla konuştuk öncelikle biz ilçe ilçe bazı ilkeler üzerinde durduk. Yani ne yapabiliriz bizim insan kaynağı envanterimizde elimizde ilk aşamada dünyanın böyle sıkıntılı bir süreç geçirdiği bir dönemde Aksaray'da böylesine bir istihdam hamlesinin gelmesi mutluluk verici bir şey ben huzurlarınızda bu yatırımı yapan Vahat beye yönetim kurulu başkanımıza çok çok teşekkür ediyorum.  Bizim için şunu bilmemiz gerekiyor.  Dünyanın gittiği yerde görülen bazı gerçekler var, ama en önemli gerçekte şu üretmek üretmeden ayakta kalmanız mümkün değil  üretmek demek hem ekonomik olarak hem eğitim olarak, hem de sosyal alan olarak yukarıya doğru tırmanmanız demektir. Onun için Aksaray bu aşamadan sonra bidafa yukarıya doğru ileriye doğru bir ilme kazanmış il pozisyonuna girdi.  Burada emeği olan siyasetçilerimize, belediye başkanlarımıza, kaymakamlarımıza emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Artık Aksaray'ımızda yeni bir gün yeni bir mecra, yeni bir adım atılıyor diye konuştu.            

Haber : Yaşar Karatay


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.