YARI YIL TATİLİ BAŞLADI

2021-2022 Eğitim öğretim yılında Aksaray genelinde okul öncesinde 32 bağımsız anaokulu ve 194 anasınıfında 8,347 öğrenci, 196 ilkokulda 30,776 öğrenci, 139 ortaokuldan 27,399 öğrenci ve 79 genel lise ile mesleki teknik eğitim ortaöğretim okullarında 22,370 öğrenci olmak üzere toplam 446 okulda 88,892 öğrenci, 679 idareci ve 5225 öğretmen ile 2021-2022 eğitim öğretim yılının birinci yarıyılı tamamlandı.2021-2022 eğitim öğretim yılı 07 Şubat 2022 Pazartesi günü başlayacak.

YARI YIL TATİLİ BAŞLADI
22.01.2022 / 03:24 219

2021-2022 eğitim öğretim yılının birinci yarı yılının tamamlanması ile birinci yarıyıl tatilinin başlaması  ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Mehmet Timur Sarraf ilkokulunda karne töreni gerçekleştirildi. Karne törenine Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Cumhuriyet Baş Savcısı Adem Aydemir, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, MHP İl Başkanı Av. Mustafa Çölkesen, CHP İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, İYİ Parti İl Başkanı Faruk Ağır, Eğitim Bir Sen Başkanı Murat Günaydın, Türk Eğitim Sen başkanı Ali Toprak daire müdürleri katıldı.     

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ve siyasi partilerin il başkanlarından karnelerini alan minik öğrenciler karne sevinci yaşarken Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu minik öğrencilerle sohbet ederek öğrencilere karne hediyesi verdi.
 
Mehmet Timur Sarraf ilkokulunda yapılan karne töreninde açıklama yapan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu; Bugün itibariyle Aksaray’da 91 bin 745 öğrencimiz ara tatil girdi. 6 bin 700 öğretmenimiz çalışanlarımızla birlikte öğrencilerimizi sağlıklı huzurlu bir şekilde evlerine gönderiyoruz. Ben öncelikle pandemi sürecinde büyük fedakârlıklar gösteren öğrenci velilerimize de öğretmenlerimize, eğitim çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Gerçekten zor bir süreçte arkadaşlarımız yüzlerinin akıyla, başarı ile çıktılar. Benim çocuklarımıza tavsiyem; dinlensinler, kendilerini özgür hissetsinler, bazen yürüsünler, hiçbir şekilde kafalarına bir şey takmasınlar. Çünkü çocuklarımızın ruh sağlığı her şeyden daha önemli. Eğer biz çocuklarımızı mutlu bir şekilde yetiştirebilirsek, her mutlu çocuk eninde sonunda başarıyı yakalar. Ama sadece akademik başarıyı ön planda tutarsak her başarılı insanın mutlu olduğunu göremiyoruz maalesef. Onun için çocuklarımızı velilerden istirhamım; onlar bu dönemin çocukları bizim dönemimizin çocukları değiller. Kendi yapamadıklarımızı, hayal ettiklerimizi çocuklarımıza diretmeyelim. Her çocuk kendi şahsında, fıtratında özeldir onun için çocuklarımızı serbest bırakalım ama aynı zamanda kontrol edelim. Dinlensinler, okusunlar, gökyüzünü temaşa etsinler, yeşerdikleri topraklara aidiyet hissetsinler. Velilerimize söyleyeceğim tek bir şey var; sadece ve sadece çocuklarımıza sarılsınlar, onları öpsünler ve onların değerli olduklarını hissettirsinler. Öğretmenlerimiz de bir orkestra şefi gibi ara verdiler ama onları 429 bin kişinin alkışlayacağını, bağırlarına basacaklarını bilsinler. Bence öğretmenler için bu gurur hepsinden daha değerli. Çocuklarımıza, öğretmenlerimize herkese hayırlı tatiller diliyorum. Kısa bir aradan sonra inşallah buluşacağız diye konuştu.

Haber: Yaşar Karatay 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.