BİZİM İDEALİMİZ VATANDAŞ MEMNUNİYETİ

Aksaray İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ferhat Yavuz İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü tarafında yapılan faaliyetler ve çalışmalar hakkında basın mensupları ile bir araya gelerek bilgilendirme toplantısı yaptı.

BİZİM İDEALİMİZ VATANDAŞ MEMNUNİYETİ
27.11.2021 / 12:01 194

Aksaray İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ferhat burada yaptığı açıklamada.2021 yılı Ocak ayından itibaren 5460 doğum, 230 ölüm lakin bunların içine Korona virüs ölümleri dâhil değil, 2339 evlenme ve 953 boşanma olarak Aksaray’ın yıl bazlı oranları arasındaki istatistikler olarak kayda geçti. Bunlar TÜİK’ten ayrı bizim elimizde olan verilerdir dedi.

HİZMETTE VATANDAŞ MEMNUNİYETİ ŞART
Aksaray İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ferhat Yavuz bilgilendirme toplantısında yaptığı açıklamada Aksaray İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü olarak yaptığımız çalışmalar ve faaliyetlerimiz hakkında siz basın mensuplarına kısa kısa bilgi vermeye çalışacağız. Vatandaşlarımıza daha nezih ve konforlu bir ortamda hizmet verilebilmesi, vatandaş memnuniyeti ve hizmet kalitesinin artırılması, il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin tek standarda kavuşturulması amacıyla 21 Kasım 2019 tarihinde hayata geçen Konsept Nüfus Müdürlüğü kapsamında; İlimiz genelinde günlük olarak 500-1000 kişi arasında nüfus müdürlüklerimize vatandaşlarımız gelmektedir. İl ve Nüfus Vatandaşlık Müdürlüklerimizde Konsept çalışmaları 30 Haziran 2021 tarihinden itibaren bitirdik ancak Sultanhanı ilçemizin hükumet konağı faaliyete geçmediği için şu an da orası Konsept olarak çalışmıyor. O da ne zaman ki faaliyete geçerse yeni konsept ile birlikte hizmet vermeye çalışacaktır. Bu konsept ile ilgili desteklerini esirgemeyen; İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürümüz Şefik Aygöl’e, Valimiz Hamza Aydoğdu ve Vali Yardımcılarımıza, Özel İdare Genel Sekreterimize ve müdürlüğümüzün ilçe nüfus müdürlerine ve personellerimize kısaca emeği geçen herkese ayrı ayrı şükranlarımızı sunuyorum.
İl Müdürü Yavuz; Genel Müdürlüğümüz tarafından 15 Aralık 2021 tarihine kadar MAKS (Mekânsal Adres Kayıt Sistemi) hakkında Muhtar Modülü eğitimi verilmesi planlandığından bu plan çerçevesinde Kasım ayı içerisinde Aksaray merkez ve ilçeleri, belde belediyelerin tüm muhtarlarına verilen eğitim tamamlanmıştır. Bu eğitim esnasında daha önce ve eğitime gelene kadar Muhtarlara birer tane şifre verdik. Bu şifre ile internet üzerinden girip 7 adet işlem yapabilmelerine olanak sağlanmıştır. Bu işlemler; yerleşim yeri doğrulama ekranı, nüfus cüzdanı örneği, adres sorgulama, köy muhtarları için evlenme ehliyeti belgesi, yerleşim yeri ve diğer adres belgesi, yerleşim yeri değişiklik raporları, kimsesizler için adres bildirimi şeklinde sıralanabilir. 2021 yılı Ocak ayından itibaren 5460 doğum, 230 ölüm lakin bunların içine Korona virüs ölümleri dâhil değil, 2339 evlenme ve 953 boşanma olarak Aksaray’ın yıl bazlı oranları arasındaki istatistikler olarak kayda geçti. Bunlar TÜİK’ten ayrı bizim elimizde olan verilerdir.
Bizim idealimiz hizmette başarı ölçüsünün “Vatandaş Memnuniyeti” olduğunu benimseyerek yasalar çerçevesinde sorumlu olduğu hizmetleri kaliteli, etkin ve sağlıklı bir şekilde sunarak kamusal alanda örnek bir kurum olmaktır diye konuştu. 

Haber: Yaşar Karatay 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.