ÜNİKOP REKTÖRLERİ SEMPOZYUMDA BİR ARAYA GELDİ

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölgesel Kalkınma Sempozyumunun sekizincisi Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) ev sahipliğinde düzenlendi. Toplantıya ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin de katıldı. 

ÜNİKOP REKTÖRLERİ SEMPOZYUMDA BİR ARAYA GELDİ
28.10.2021 / 06:37 208

KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (ÜNİKOP) rektörlerinin bir araya geldiği toplantıda, “Pandemi Sürecinde Kazanılan Tecrübeler Işığında Uzaktan Eğitimde Başarı Örnekleri ve Yeni Fırsatlar” teması, farklı alt maddelerle birlikte istişare edildi. “Bölgesel Kalkınma Açısından Uzaktan Eğitim, Çevrim İçi Toplantı ve Sempozyumların Önemi ve Etkisi,”  “Dijital Dönüşüm Sürecinin Pandemi ile Tetiklenmesi Öğretme/Öğrenme Alışkanlıkları Üzerindeki Etkisi,” “Uzaktan Eğitim; Üniversite Yönetimleri, Akademisyenler ve Öğrenciler Açısından Getirdiği Farklılıklar” gibi konuların konuşulduğu toplantıda, öğrencilerin bu sürece adaptasyonu hususu da detaylarıyla anlatıldı. 

Toplantı sonunda yapılan değerlendirmede, benzeri etkinliklerin hem eğitim-öğretim, hem üniversiteler arası iş birlikleri hem de üniversite-sanayi etkileşimine somut katkılar sunacağı belirtildi. 

Haber Bülteni


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.