SAADET PARTİSİ İL BAŞKANI ŞAHİN GÜVEN TAZELEDİ

İl başkanı Levent Serdar Şahin güven tazeledi. Aksaray Saadet partisi 7. olağan kongresini coşkulu bir kalabalıkla kültür merkezinde gerçekleştirdi. Aksaray Kültür merkezinde yapılan Saadet Partisi 7. Olağan kongresinde yeniden seçilen Aksaray Saadet Partisi İl başkanı Levent Serdar Şahin yaptığı açıklamada; Bugün burada Aksaray 7. Olağan İl kongremizi gerçekleştirmek için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Yeniden il başkanlığı görevini tarafıma tevdi eden başta Genel merkezimiz olmak üzere siz dava kardeşlerime teşekkürü bir borç biliyorum dedi.

SAADET PARTİSİ İL BAŞKANI ŞAHİN GÜVEN TAZELEDİ
20.10.2021 / 13:50 170

Saadet Partisi Aksaray İl Başkanı Levent Serdar Şahin konuşmasının devamında; Milli görüş hareketinin tek temsilcisi olan Saadet partimiz 50 yılı aşkın bir mücadelenin son kalesidir, Milli görüş liderimiz Necmeddin Erbakan’ın genel başkanı olarak ahirete irtihal ettiği ve bize en büyük miras olarak bıraktığı Saadet partimiz. Dile kolay aziz misafirler tam tamına yarım asırlık bir mücadelede 50 yılı aşkın bir süredir; Hak diyoruz, Adalet diyoruz, Üretim diyoruz, Kalkınma diyoruz. Şahsiyetli dış politika diyoruz, Önce ahlak ve maneviyat diyoruz, Düşmanlaştırma ve ötekileştirme değil, kardeşlik ve kucaklaşma diyoruz.
Muhterem kardeşlerim; 50 yıldır bu çizgimizden taviz vermedik, yolumuzdan dönmedik. Rüzgâra, konjonktüre, makama ve mevkie göre yön değiştirmedik. O yüzden, istikrar görmek isteyen bu salona baksın. Diklenmek” değil ‘Dik Durmak’ nasıl olur görmek isteyen, bu salona baksın bu salonda güce teslim olmayanlar var. Haksızlığa boyun eğmeyenler var.İlk virajda veda edenler değil, ahde vefa gösterenler var. Aldatmayanlar var, aldatılamayanlar var. Siyaseti mevki ve makam için değil, Allah rızası için yapan, mazisi tertemiz insanlar var. Bu salonda Anadolu’nun aslanları var.50 yıl önce Rahmetli Erbakan hocamız “Bir çiçekle bahar gelmez diyenlere; Her bahar bir çiçekle başlar” demişti. İşte bu salonda, gelecek baharları müjdeleyen çiçekler var. Hasan dağının baharı müjdeleyen kardelenleri var. 
Bugün Ekonomiden Ekolojiye, Adaletten demokrasiye, tarımdan sanayiye, eğitimden dış politikaya çıkmaza girmiş. Sürekli savrulan bir Türkiye var. Olağanüstü halin olağan hale geldiği, baskı ve tahakkümün arttığı, farklı ve muhalif seslerin susturulduğu, devletin omurgasını oluşturan kurumların yıpratıldığı bir Türkiye var.
İltimas, adam kayırma, torpil ve partizanlığın sıradanlaştığı, israf ve yolsuzluğun had safhaya çıktığı bir Türkiye var. Gençlerin gelecekten ümidini kestiği, Yarınlara dair umutların tükendiği bir Türkiye var. Bugün tıkanmış, çözüm üretemeyen, sadece adında adalet ve kalkınma kalmış, miadını doldurmuş bir hükümet ve vatandaşımızın derdine derman olamayan bir başkanlık sistemi var.
İl başkanı Şahin; Değerli kardeşlerim, Aksaray’ımızın ve Türkiye’mizin yeni bir başlangıca ihtiyacı var. Ülkesini, insanını, vatanını seven herkese sesleniyorum. Gelin yeni bir başlangıç yapalım. İhtilaflarımızı, İhtiraslarımızı bir kenara bırakıp, ittifaklarımız üzerinden yeni bir toplumsal mutabakat sağlayalım diye konuştu.
Saadet Partisi Aksaray 7. Olağan İl kongresine Saadet Partisi Genel başkan yardımcısı Cafer Güneş, İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel, İYİ Parti İl Başkanı Özhan Türemiş, CHP İl Başkanı Ali Abbas Ertürk ve yöneticileri katıldı.
Haber: Yaşar Karatay 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.