FARKLI KURUMLARLA EĞİTİM PROTOKOLLERİ İMZALANDI

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Özçifçi, üniversite ile şehrin farklı dinamiklerinin iş birliklerini geliştirmek ve eğitim-öğretimin toplumsal zeminini genişletmek adına yapılan çalışmalara katkı sunmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. 

FARKLI KURUMLARLA EĞİTİM PROTOKOLLERİ İMZALANDI
30.07.2021 / 02:48 562

“Lisansüstü Eğitim Programı İşbirliği Protokolü” imza töreninde, şehirde faaliyet gösteren bazı oda, dernek ve mesleki birliklerin temsilcileriyle bir araya gelen Prof. Özçifçi, birkaç açıdan eğitim protokollerini kıymetli bulduklarını ifade etti. Bunlardan ilkinin ASÜ ile şehrin farklı dinamikleri arasındaki iş birliklerinin nitelik ve nicelik bakımından gelişmesi olduğunu kaydeden Özçifçi, “Eğitim protokolleri, kurum-kuruluş mensuplarının bilgilerini güncellemesi, ilgi duyduğu alanda veya farklı bir alanda tezsiz yüksek lisans eğitimi alabilmesi ve eğitim-öğretimin toplumsal zemininin genişlemesi gibi çıktılara vesile oluyor” dedi. İmzalanan protokolle, ilgili kurum ve kuruluş mensuplarının kendilerine sunulan bir takım avantajlardan da faydalanabileceğine dikkat çeken Rektör Yardımcısı Prof. Ayhan Özçifçi, “ASÜ olarak hayat boyu öğrenme sürecine katkı sunmak adına tezsiz yüksek lisans programlarımızı geliştirmeye devam ediyoruz. Protokollerin hayırlı olmasını diliyor, çalışmalara katkı sunan tüm arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi. Törene katılan Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Sevilay Uslu Divanoğlu da programlara, eğitim süreçlerine, kısa ve orta vade planlamalara ilişkin bilgiler aktardı. 
Yapılan konuşmaların ardından Milli Eğitim Müdürlüğü, Aksaray Barosu, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası, Memur-Sen, Türkiye Kamu-Sen, Aksaray Engelliler Derneği ve Aksaray Müteahhitler Birliği temsilcileri ile protokol metinleri imzalandı. 
Haber Bülteni


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.