ZOR BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ

İl Koordinasyon Kurulu 2021 Yılı 2. Dönem toplantısında Aksaray Vali Yardımcısı Cem Afşin Akbay Zor bir dönemden geçiyoruz. Maalesef gerek kamu hizmetlerinin ifası noktasında gerekse toplumun bir takım problemlerinin çözümü ve taleplerinin değerlendirmesi noktasında pandemi döneminden kaynaklanan sürecinden kaynaklanan problemler sebebiyle muhtelif alanlarda ve muhtelif sebeplerde çeşitli problemler yaşıyoruz dedi.

ZOR BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ
07.04.2021 / 11:25 515

İl Koordinasyon Kurulu 2021 Yılı 2. Dönem toplantısını Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda yapıldı. Toplantıya Aksaray’da daire ve kurum müdürleri katıldı.  
 Toplantı  Vali Yardımcısı Cem Afşin Akbay başkanlığında yapıldı. 3 ay önce planlama ve koordinasyon toplantısını gerçekleştirdiklerini söyleyen Vali Yardımcısı Cem Afşin Akbay, “ Zor bir dönemden geçiyoruz. Maalesef gerek kamu hizmetlerinin ifası noktasında gerekse toplumun bir takım problemlerinin çözümü ve taleplerinin değerlendirmesi noktasında pandemi döneminden kaynaklanan sürecinden kaynaklanan problemler sebebiyle muhtelif alanlarda ve muhtelif sebeplerde çeşitli problemler yaşıyoruz. Göreceli olarak dünyadaki örneklere göre oldukça iyi bir noktada olduğumuzu düşünüyoruz ve sağlıkta da ilgili kuruluşlarla da yaptığımız temaslar neticesinde şunu biliyoruz ki aşılamanın ilerlemesi, sürecin ilerlemesi yıl ortasına, Haziran ayına kadar bizi belli bir düzlüğe çıkacağını ümit ediyorum” diye konuşurken 2021 yılı ödenekleri hakkında da bilgiler veren Vali Yardımcısı Cem Afşin Akbay, “2021 yılı itibariyle ilimizde 15 kamu kurum ve kuruluşun yatırım programında yer alan 152 adet projesinin toplam bedeli 1. 6 milyar TL olup, bunun %31 önceli ki yıllarda karşılanmıştır ve %31’inde bir fiziki gerçekleşme sağlanmıştır. 2021 yılı tüm ödenek programların toplamı 225.7 Milyon TL’dir. Yatırım programındaki 152 adet yatırımdan 10 âdeti inşaat uygulaması tamamlanmıştır. 45 adet yatırım inşaat uygulama aşamasındadır. 97 adet yatırımda ihale veya proje aşamasında devam etmektedir dedi.
Daha sonra toplantıda yatırımcı kurumların bölge ve il müdürlükleri tarafından Aksaray’da yürütülen proje ve yatırımların son durumları değerlendirilerek toplantı son buldu.
Haber: Yaşar Karatay   


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.