DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ AFİLİASYON SÜRECİ BAKANLIK AŞAMASINDA

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, geçtiğimiz Şubat ayında kurulan Diş Hekimliği Fakültesi’nin mümkün olan en hızlı biçimde faaliyete geçmesi adına tüm süreçleri titizlikle takip ettiklerini söyledi.

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ AFİLİASYON SÜRECİ BAKANLIK AŞAMASINDA
07.04.2021 / 11:04 510

ASÜ ile Aksaray Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi arasında imzalanan Afiliasyon Protokolü Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) gönderildi. YÖK tarafından incelenen ve uygun görülen, ardından ASÜ Rektörü Şahin tarafından imzalanan protokol, YÖK yazısı ile birlikte İl Sağlık Müdürlüğüne iletildi. Protokolün, İl Müdürlüğü tarafından Sağlık Bakanlığı’na gönderdiğini ve sürecin Bakanlık nezdinde devam ettiğini söyleyen Rektör Prof. Şahin, “Bakanlık onayının gelmesinin ardından çalışmalarımızda yeni bir faza geçmiş olacağız. Amacımız, mümkün olan en hızlı biçimde Diş Hekimliği Fakültesi’nin öğrenci alabilmesini ve topluma hizmet verir hale gelebilmesini sağlamak. Bu manada Afiliasyon Protokolleri sürecin önemli bir boyutunu oluşturuyor. Biz, tüm akademik ve teknik detayları titizlikle takip ediyor, muhataplarımızla birlikte üzerimize düşen görevleri en verimli şekilde yerine getiriyoruz. Çalışmalara emek veren iç ve dış tüm paydaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi. Diş Hekimliği Fakültesi’nin yanı sıra, geçtiğimiz Mart ayında, önlisans düzeyinde eğitim verecek olan “Ağız Diş Sağlığı” programının kuruluşunun da onaylandığını anımsatan Rektör Şahin, sağlık hizmetlerine dair yatırımları geliştirme çalışmalarının süreceğini belirtti. 
Haber Bülteni


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.