Sevgi Evleri Projesinde İnşaat Çalışmaları Hızla Devam Ediyor

Aksaray Belediyesi’nin kimsesiz çocuklar için hayatageçirdiği ‘Sevgi Evleri’ projesinde tüm blokların temel betonu atıldı.  


Sevgi Evleri Projesinde İnşaat Çalışmaları Hızla Devam Ediyor
26.02.2021 / 12:21 696

Zafer Mahallesinde Başlatılan Sevgi Evleri projesi 8bloktan oluşuyor. Proje içerisinde bir adet idari bina olmak üzere güvenlikbinası ve çocukların kaliteli zaman geçirmesi için sosyal tesis yer alıyor. Sosyaltesis içerisinde oyun alanları, kantin dinleme alanı ve eğitici donanımlarınyer aldığı bir bölüm bulunuyor.  

Proje dahilinde çocukların barındığı alanlarda yaşgruplarına göre iki farklı bloktan oluşuyor. Birinci blokta 0-6 yaş çocuk eviyer alırken, 7-18 yaş grubundaki çocuklar içinde 4 adet blok yer alıyor. Çevredüzenlemesi ve peyzaj çalışmalarında belediye tarafından yapılacak proje içerisindeçocuklar için futbol sahası, basketbol ve voleybol sahaları, dinlenebileceklerikamelyalar, farklı yaş gruplarına ait oyun grupları ve oyun parkları bulunuyor.

Yaklaşık 10 Bin metrekare alanı kapsayan projenin temelbetonları atıldı. Belediye Başkanı Evren Dinçer, kimsesiz ve bakıma muhtaççocukların barınma ve sosyal rehabilitasyonu sağlayacak proje ile açıklamadabulundu. Başkan Dinçer, devlet koruma altında bulunan çocukların yurt ortamındadeğil de ev ortamında yetişmesi için bu projeyi başlattıklarını ifade etti.

Projenin çocukların tüm ihtiyaçları göz önündebulundurularak hazırlandığını açıklayan Başkan Dinçer, “Projemiz ile devlet korumasındakiçocuklarımızın uygun ortamlarda büyümesini ve daha çok hayatın içinde yeralmalarını sağlayacağız. Projemiz 8 bloktan oluşacak. Şuan geldiğimiz süreçitibari ile tüm bloklarımızın temel betonunu attık. Önümüzdeki günlerde hızlıbir şekilde inşaat çalışmalarını sürdürerek bu merkezimizi de çocuklarımızınhizmetine sunacağız. Şehrimize hayırlı olsun.’’ İfadelerini kullandı.Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.