Bakan Kurum Aksaray’ı Değerlendirdi

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Vali Hamza Aydoğdu ilebirlikte Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u makamında ziyaret etti.


 Bakan Kurum Aksaray’ı Değerlendirdi
26.02.2021 / 12:14 734

Aksaray’ın ihtiyaç duyduğu yatırımların yapılması vedevam edilen yatırımlardaki eksikliklerin giderilmesine yönelik yapılanziyaretlerde şehrin Çevre ve Şehircilik Bakanlığını ilgilendiren konularımasaya yatırıldı.

Vali Hamza Aydoğdu ve Belediye Başkanı Evren Dinçer’iniletmiş olduğu konuları Bakan Murat kurum ilgi ile dinledi.  Aksaray’da çevre ve şehircilik bakanlığıtarafından yapılan yatırımların daha hızlı ve daha kaliteli hale getirilmesiiçin çözüm önerileri oluşturuldu.

Bakan Murat Kurum, Aksaray’ın hızla gelişen ve büyüyenbir şehir olduğunu belirtti. Şehrin bu büyüme ve gelişme hızına bağlı olarak daortaya çıkan ihtiyaçlarını karşılayacak ve Aksaray’ın her alanda gelişmesinisağlayacak yatırımların destekleneceğini ifade etti. Aksaray’da ihtiyaç duyulannoktalarda kentsel dönüşüm çalışmalarının başladığını aktaran Bakan Kurum ülkegenelinde olduğu gibi Aksaray bölgesine özgü kentsel dönüşüm projelerinindesteklendiğini ifade etti. Bakan Kurum, Belediye Başkanı Evren Dinçer’e veVali Hamza Aydoğdu’ya ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Yapılan ziyaret ile ilgili açıklamalarda bulunan BelediyeBaşkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Sayın ValimizHamza Aydoğdu ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’uziyaret ettik. Yaptığımız ziyarette Aksaray’ın ihtiyaç duyduğu kamuyatırımlarını kendilerine ilettik. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız veBelediyemizin iş birliğinde yapılan ve yapımı devam eden birçok proje hakkındaistişarelerde bulunduk. Sayın Bakanımız şehrimizi ilgilendiren konularıdikkatle dinleyerek not aldı. Çözüm önerileri hakkında istişarelerde bulundu. Şehrimiziçin hayırlı ve uğurlu olsun. Şehrimizin ihtiyaç duyduğu yatırımlarınkazandırılması adına çalışmalarımız devam edecektir.’’ Dedi.

Vali Hamza Aydoğdu ve Belediye Başkanı Evren Dinçer deBakan Murat Kurum’a hediye takdiminde bulundular.Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.